Trwa ładowanie...
d2avkni

Wybory parlamentarne 2019. Jaki jest plan Jarosława Kaczyńskiego?

Wybory parlamentarne już za tydzień. Jakie prezes PiS ma plany na drugą kadencję swoich rządów. Ma zmienić taktykę działania. Pojawiają się nieoficjalne informacje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory parlamentarne 2019. Jarosław Kaczyński ma plan
Wybory parlamentarne 2019. Jarosław Kaczyński ma plan (East News)
d2avkni

Na tydzień przed wyborami w obozie Zjednoczonej Prawicy pojawiają się kolejne scenariusze, które mają zostać wprowadzone w życie, jeśli PiS ponownie wygra wybory i będzie miał większość w parlamencie.

Wszystko wskazuje na to, że w drugiej kadencji priorytety prawicy będą nieco inne niż dotychczas - czytamy w tygodniku "Wprost". Jarosław Kaczyński jest ponoć zafascynowany ekonomią. Do niedawna sprawy gospodarcze nie miały dla niego takiego znaczenia, ale teraz to się bardzo zmieniło. Imponuje mu ponoć postać powojennego kanclerza Niemiec Konrada Adenauera i chce podobno przejść do historii jako polityk, który odmienił ekonomiczne oblicze Polski.

Jak twierdzi informator "Wprost", najbardziej prawdopodobny powyborczy scenariusz zakłada, że premierem pozostanie Mateusz Morawiecki. Siła szefa rządu nadal będzie systematycznie rosła, o co osobiście ma zadbać Jarosław Kaczyński.

d2avkni

Ponoć wzmacnianie pozycji Morawieckiego nie wszystkim się jednak podoba. Szczególnie niechętny szefowi rządu jest ponoć Zbigniew Ziobro. Informator "Wprost" twierdzi, że Ziobro będzie chciał zablokować kandydaturę Mateusza Morawieckiego.

Wybory parlamentarne. Spekulacje wokół ministrów

Jak wynika z nieoficjalnych informacji, Jarosław Kaczyński chce, by jego koalicjanci nie mieli zbyt silnej pozycji w Sejmie. Chce w nowej kadencji ograniczyć wpływ ugrupowania Jarosława Gowina. Porozumienie miałoby mieć tylko jednego ministra. Sam Gowin może jednak stracić posadę wicepremiera. - Skoro Ziobro nie jest wicepremierem, to Gowin też nie musi - twierdzi rozmówca gazety.

Zmiany mają nastąpić także na stanowisku ministra przedsiębiorczości. Prezes PiS nie jest bowiem zadowolony z pracy Jadwigi Emilewicz. Podobny los ma spotkać także szefa MSZ Jacka Czaputowicza. Nowym szefem dyplomacji miałby zostać najprawdopodobniej Krzysztof Szczerski.

d2avkni

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2avkni

Podziel się opinią

Share
d2avkni
d2avkni
Więcej tematów