Trwa ładowanie...

Wybory 2019. Rządy PiS? Jarosław Kaczyński zapowiada

Wybory parlamentarne. - W 100 dni uchwalimy odpowiednie ustawy bądź programy - deklaruje Jarosław Kaczyński i wylicza, co zrobi PiS po wyborach.

Share
Wybory 2019. Rządy PiS? Jarosław Kaczyński zapowiada
Źródło: East News
d2dx7x6

Wybory parlamentarne już w najbliższą niedzielę. Kampania jest już na ostatniej prostej. Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Super Expressu" zapowiada, jakie jego partia ma plany, jeśli wygra wybory. Takie bowiem są wyniki ostatnich sondaży przedwyborczych.

Kaczyński wymienił rzeczy, które PiS wprowadzi w życie w pierwszych 100 dniach nowej kadencji. - Zajmiemy się m. in. małym ZUS-em dla przedsiębiorców, zagwarantowaniem na stałe 13. i 14. emerytury, pakietem kontrolnych badań profilaktycznych, planem dojścia do równych opłat dla rolników oraz planem budowy 100 obwodnic - wyliczał.

Zapytany natomiast, dlaczego zrezygnował z bycia premierem w przypadku zwycięstwa PiS, prezes partii stwierdził, że Mateusz Morawiecki jest doskonałym szefem rządu. Świetnie się sprawdza na tym stanowisku. - Jest najlepszym i najbardziej naturalnym kandydatem na stanowisko nowego szefa rządu - podkreślił.

d2dx7x6

A błędy PiS? Z obszarów, które powinny lepiej funkcjonować Kaczyński wymienił służbę zdrowia. - Będziemy dokładali wszelkich starań, by sytuację w niej naprawić - powiedział.

Zapytany natomiast o afery w rządzie PiS, stwierdził, że są one nieporównywalne do tych, jakie miały miejsce za rządów poprzedników.

Sondaże: PiS na prowadzeniu

W ostatnim badaniu telefonicznym Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 respondenci byli pytani o to, na który z komitetów wyborczych zagłosują w wyborach do Sejmu. KWW Prawo i Sprawiedliwość utrzymało się na pozycji lidera - odsetek ankietowanych jest identyczny jak w poprzednim sondażu.

d2dx7x6

Z kolei Koalicja Obywatelska na finiszu kampanii zanotowała spadek o dwa punkty procentowe w stosunku do wrześniowego badania. Poparcie dla formacji Grzegorza Schetyny deklaruje 26 proc. ankietowanych. Podium domyka Lewica - 12 proc. deklaruje oddanie głosu na porozumienie wyborcze Roberta Biedronia, Włodzimierza Czarzastego oraz Adriana Zandberga.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2dx7x6

Podziel się opinią

Share
d2dx7x6
d2dx7x6
Więcej tematów