ycipk-2wnzod

Wszystkich Świętych 2019. Papieskie przesłanie na 1 listopada

- Uroczystość Wszystkich Świętych przypomina nam, że wszyscy jesteśmy wezwani do świętości - mówił w piątek papież Franciszek. Podczas nabożeństwa na Placu Świętego Piotra dodał, że w tym dniu krążą także "negatywne przekazy" na temat śmierci i zmarłych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Watykan. Papież Franciszek na Placu Świętego Piotra (zdj. arch.)
Watykan. Papież Franciszek na Placu Świętego Piotra (zdj. arch.) (PAP, Fot: IPA Milestone)
ycipk-2wnzod

- Święci i święte wszystkich czasów, których czcimy razem, nie są po prostu symbolami, odległymi i nieosiągalnymi istotami ludzkimi. Przeciwnie, to osoby, które mocno stąpały po ziemi; doświadczyły codziennego trudu egzystencji ze swoimi sukcesami i porażkami, znajdując w Bogu siłę, by zawsze się podnieść i podążać dalej - mówił Ojciec Święty podczas modlitwy Anioł Pański.

Papież wskazał, że "świętość to dar i wezwanie", które wyraża się także we wzięciu na siebie odpowiedzialności i życiu w duchu miłosierdzia.

ycipk-2wnzod

Franciszek oznajmił, że w sobotę (Dzień Zaduszny - przyp. red.) odprawi mszę w katakumbach Priscilli; "jednym z miejsc pochówku pierwszych chrześcijan w Rzymie" - przypomniał.

- W tych dniach, w których niestety krążą także przekazy negatywnej kultury na temat śmierci i zmarłych, zachęcam do tego, by nie zaniedbać wizyty i modlitwy na cmentarzu. To będzie akt wiary - dodał Ojciec Święty.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-2wnzod

Źródło: RMF

Koalicja z Gowinem przeciwko PiS? Kidawa-Błońska komentuje

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2wnzod

ycipk-2wnzod