Trwa ładowanie...
dvnj7jk

Wstrząsy w kopalni. Mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego zaniepokojeni

Od kilku dni, mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego odczuwają wstrząsy w swoich mieszkaniach. Zaniepokojeni tym zjawiskiem, zwrócili się do redakcji Wirtualnej Polski, z prośbą zbadanie sprawy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wstrząsy w kopalni. Mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego zaniepokojeni
(KWSA)
dvnj7jk

- Co jakiś czas czujemy wstrząsy w naszych domach. Co prawda nie są jakieś bardzo silne, ale mimo wszystko odczuwalne. W Niewiadomiu trzeba było trzymać szafki, żeby z nich rzeczy nie powypadały. Nie wiemy, co się stało pod ziemią i co będzie na powierzchni – mówi Wirtualnej Polsce pan Andrzej.

By dowiedzieć się, jaka była przyczyna tych zjawisk, w pierwszej kolejności skontaktowaliśmy się z przedstawicielami okolicznej kopalni.

- Faktycznie, mieliśmy 10 zgłoszeń od mieszkańców. Wstrząsy mają związek z eksploatacją górniczą kopalni Rydułtowy-Anna, a tąpnięcia zlokalizowane były 130 m przed frontem ściany podczas normalnej pracy. Pod ziemią nikt nie został ranny, a po godzinnym wstrzymaniu prac, wszystkie roboty zostały wznowione – powiedział Wirtualnej Polsce przedstawiciel Kompanii Węglowej.

Obecnie, każde zgłoszenie jest badane przez specjalną komisję na wypadek ewentualnych szkód górniczych na powierzchni. W przypadku zauważenia na budynkach pęknięć czy innych uszkodzeń, należy powiadomić przedstawicieli kopalni.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dvnj7jk

Podziel się opinią

Share
dvnj7jk
dvnj7jk
Więcej tematów