Trwa ładowanie...

Wrocław: na zachodzie pada śnieg z popiołem. Kto może niech zostanie w domu

Na Maślicach i i osiedlach zachodniego Wrocławia pada śnieg z deszczem i popiołami z pożaru na ul. Szczecińskiej. - Przebywanie na dworze powyżej 10 minut skutkuje mdłościami i bólem głowy – alarmuje Rada Osiedla Maślice.
Share
Wrocław: dogaszanie pożaru na ul. Szczecińskiej
Wrocław: dogaszanie pożaru na ul. SzczecińskiejŹródło: East News
d4hzzhx

Wrocław: potężny pożar na ul. Szczecińskiej

Jak informowaliśmy w niedzielę wieczorem, na ul. Szczecińskiej we Wrocławiu, płonęła 150-metrowa hala firmy, która zajmuje się recyklingiem plastiku. Straż pożarna została wezwana na miejsce po godz. 20.00. Na miejscu pracowało 31 zastępów straży pożarnej. Na pomoc wysłano też zastęp ratownictwa chemicznego. Strażacy apelują do mieszkańców, by nie otwierać bez potrzeby okien. Wciąż trwa dogaszanie pożaru.

W niedzielę Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu ostrzegło, że dym z płonącej hali przy ul. Szczecińskiej, a zwłaszcza gazy pożarowe są niebezpieczne dla zdrowia i życia. Kto nie ma takiej potrzeby, nie powinien wychodzić z domu i szczelnie zamknąć okna. Dzisiaj jednak zmieniono zdanie.

d4hzzhx

W poniedziałek rano Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało nowy komunikat: Cały czas prowadzony jest monitoring przy pomocy specjalistycznego sprzętu grupy chemiczno – ekologicznej, która od początku prowadzonych działań używa swoich mierników. Dlatego też podkreślamy, że skażenia powietrza na terenie Wrocławia nie ma i nie było - czytamy w oświadczeniu, cytowanym przez portal polskatimes.pl.

Kto może niech zostanie w domu

Pomimo zapewnień Centrum Zarządzania Kryzysowego o braku skażenia powietrza na terenie Wrocławia, mieszkańcy zachodnich dzielnic miasta mogą odczuć skutki pożaru. – Pilne! Obecnie na Maślicach i i osiedlach zachodniego Wrocławia pada śnieg z deszczem i popiołami z pożaru na ul. Szczecińskiej. Przebywanie na dworze powyżej 10 minut skutkuje mdłościami i bólem głowy – alarmowała w poniedziałek koło południa Rada Osiedla Maślice.

W związku z pożarem hali dla ruchu samochodowego zamknięte są ulice: Szczecińska oraz Żernicka. Z utrudnieniami muszą liczyć się także pasażerowie pociągów kursujących linią Wrocław - Legnica. Pomiędzy stacjami Wrocław Nowy Dwór i Wrocław Żerniki uruchomiono autobusy zastępcze.

d4hzzhx

Podziel się opinią

Share
d4hzzhx
d4hzzhx
Więcej tematów