Trwa ładowanie...
d3372qr

Wrocław: banery w kształcie swastyki. Szokująca promocja spektaklu

Na budynku wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol zawisły banery, które bardzo mocno kojarzą się z nazistowską symboliką. Sztandary przypominające flagę III Rzeszy „to część kampanii promocyjnej musicalu Blaszany bębenek"- czytamy w specjalnym oświadczeniu teatru na Facebook’u.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kontrowersyjne banery na budynku Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu (Facebook.com)
d3372qr

Szokujące od kilku dni banery, które przykuwają uwagę przechodniów, jednoznacznie kojarzą się z symboliką nazistowską. Jednak Ci, którzy wytężą wzrok, będą mogli dostrzec pod symbolem przypominającym swastykę napis „Blaszany bębenek”. W istocie, sztandary są częścią kampanii promującej spektakl muzyczny Wojciecha Kościelniaka, według powieści Güntera Grassa.

„Taka ingerencja w przestrzeń miejską jest celowa – chcemy zainteresować jak największą liczbę wrocławian i gości, zwrócić uwagę na ważne, antyfaszystowskie i antywojenne przesłanie spektaklu, skłonić do rozmowy o banalności zła, które często zaczyna się niewinnie jak dziecięca zabawa”- czytamy w oświadczeniu teatru na Facebook’u.

Spektakl opowiadający o czasach rodzącego się nazizmu, grany będzie na Dużej Scenie Teatru Muzycznego Capitol od 5 października.

d3372qr

Podziel się opinią

Share

d3372qr

d3372qr
Więcej tematów