Trwa ładowanie...

Wrocław: banery w kształcie swastyki. Szokująca promocja spektaklu

Na budynku wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol zawisły banery, które bardzo mocno kojarzą się z nazistowską symboliką. Sztandary przypominające flagę III Rzeszy „to część kampanii promocyjnej musicalu Blaszany bębenek"- czytamy w specjalnym oświadczeniu teatru na Facebook’u.

Wrocław: banery w kształcie swastyki. Szokująca promocja spektakluŹródło: Facebook.com
d25of4d

Szokujące od kilku dni banery, które przykuwają uwagę przechodniów, jednoznacznie kojarzą się z symboliką nazistowską. Jednak Ci, którzy wytężą wzrok, będą mogli dostrzec pod symbolem przypominającym swastykę napis „Blaszany bębenek”. W istocie, sztandary są częścią kampanii promującej spektakl muzyczny Wojciecha Kościelniaka, według powieści Güntera Grassa.

„Taka ingerencja w przestrzeń miejską jest celowa – chcemy zainteresować jak największą liczbę wrocławian i gości, zwrócić uwagę na ważne, antyfaszystowskie i antywojenne przesłanie spektaklu, skłonić do rozmowy o banalności zła, które często zaczyna się niewinnie jak dziecięca zabawa”- czytamy w oświadczeniu teatru na Facebook’u.

Spektakl opowiadający o czasach rodzącego się nazizmu, grany będzie na Dużej Scenie Teatru Muzycznego Capitol od 5 października.

d25of4d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25of4d
Więcej tematów