Trwa ładowanie...
d4fyywv

Wrocław 11 listopada. Parada, marsz, pierwszy Bieg Niepodległości. Sprawdź rozkład wydarzeń

W Narodowe Święto Niepodległości 2019 we Wrocławiu organizuje się wiele konkurencyjnych wydarzeń. Dowiedz się, gdzie i jak możesz posłuchać koncertu, wziąć udział w biegu, pójść w marszu w świetle pochodni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wrocław 11 listopada. Parada, marsz, pierwszy Bieg Niepodległości. Sprawdź rozkład wydarzeń
Wrocław 11 listopada. Parada, marsz, pierwszy Bieg Niepodległości. Sprawdź rozkład wydarzeń (East News, Fot: Krzysztof Kaniewski/REPORTER)
d4fyywv

Narodowe Święto Niepodległości 2019 we Wrocławiu. Wydarzenia dla dzieci i rodziny

Parada Niepodległości, podobnie jak przed rokiem, przejdzie z placu przy Centrum Historii Zajezdnia w kierunku placu Wolności. Biało-czerwony pochód zbudują rodziny z dziećmi, które oddadzą hołd bohaterom polskiej wolności. Start o 10:30, wejście na plac Wolności o 11:30. W wydarzenie może włączyć się nawet 10 tysięcy osób.

Dla uczestników Parady Niepodległości przygotowuje się urozmaicony program. Rodziny utworzą wielką żywą flagę, którą sfilmuje z powietrza dron. Potem przyjrzą się defiladzie, odśpiewają pieśni patriotyczne. Około 13:30 zacznie się występ orkiestry, zespołu Gieni Dudki i tancerzy, około 15:00 zakończy się cała impreza.

d4fyywv

Wrocław na 11 listopada. Koncerty i paintball

11 listopada w Hali Stulecia zagra zespół Bajm z Beatą Kozidrak oraz exMaanam. Koncert nosi miano "wROCK for Freedom – Dzień Niepodległości". W 101. Rocznicę odzyskania niepodległości wrocławianie rozgrzeją się przy dźwiękach "Białej armii" czy "Kocham cię, kochanie moje".

W Narodowe Święto Niepodległości możemy cofnąć się do przedwojennej Rzeczpospolitej i jej muzycznych hitów. Utwory Mieczysława Fogga czy Hanki Ordonówny zabrzmią w klubie Formaty o 18:00. Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie klubu. Ilość miejsc ograniczona.

Dzień przed świętem, 10 listopada, wrocławscy miłośnicy militariów wybiorą się do Muzeum Militarnego w Forcie nr 9. Od 14:00 do 16:00 będzie można obejrzeć wozy bojowe, repliki broni, a także spróbować swoich sił na strzelnicy paintballowej i w innych zabawach. O 16:00 rozpocznie się koncert "Piosenko, piosenko, co żeś ty za pani". Zainteresowani powinni pamiętać, że ze względu na remont ulicy Pełczyńskiej w okolicy jest mało miejsc parkingowych.

d4fyywv

11 listopada Wrocław. Bieg Niepodległości czy Marsz Niepodległości?

Oficjalny Bieg Niepodległości wystartuje we Wrocławiu pierwszy raz. Stolica Dolnego Śląska biegnie w ślady Warszawy, Poznania, Krakowa, Gdyni i innych miast. Limit uczestników wynosi 3 tysiące. Póki starczy miejsc, do 11 listopada można rejestrować się w biurze zawodów, przeniesionym do Barbary przy ul. Świdnickiej 8B. 10-kilometrowy bieg zacznie się 11 listopada o 17:00 na wrocławskim Rynku, okrąży centrum miasta i zakończy się również na Rynku. Inicjatywa zastąpi zeszłoroczny Bieg Niepodległości z wąsem.

W zeszłym roku Marsz Niepodległości został zdelegalizowany przez odchodzącego prezydenta Rafała Dutkiewicza, ale sąd pozwolił na jego przeprowadzenie. Marsz Niepodległości 2019 we Wrocławiu zacznie się na Wyspie Słodowej o 19:00, po zakończeniu Biegu Niepodległości. Uczestnicy udadzą się ulicą Dubois i mostem Sikorskiego przez pl. Jana Pawła II na pl. Solidarności, gdzie marsz się zakończy. Jego hasło, pochodzącego z piosenki Jana Pietrzaka, brzmi "Żeby Polska była Polską".

d4fyywv

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d4fyywv

d4fyywv
d4fyywv
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów