Trwa ładowanie...

Wpadł bezwzględny gang notariuszy. Wyłudzali od staruszków majątek życia

Na Pomorzu rozbito gang notariuszy. Grupa stoi za wyłudzeniem setek nieruchomości. W sprawie ustalono 400 pokrzywdzonych, którzy stracili majątek o łącznej wartości 20 mln zł. Prokuratura postawiła prawnikom 120 zarzutów. Grozi im 10 lat więzienia.
Share
Policja zatrzymała 5 prawników
Policja zatrzymała 5 prawnikówŹródło: Agencja Gazeta, Fot: Aleksandra Koszyk
d4mill8

Zorganizowana grupa przestępcza, w skład której wchodzili notariusze, wykorzystywała niewiedzę, trudne położenie i zły stan zdrowia przede wszystkim starszych osób i przejmowała ich mieszkania. W zamian padały obietnice załatwienia spraw osobistych seniorów.

Zatrzymano 5 prawników - czterech z Trójmiasta i jednego z Warszawy. Mieli sporządzać akty sprzedaży nieruchomości, w rażący sposób naruszając prawa stron transakcji i czerpać z tego korzyści majątkowe. Postawiono im zarzuty i podjęto wobec nich środki zapobiegawcze. Są podejrzani o lichwiarstwo i wyłudzenia od osób starszych. Grozi im 10 lat więzienia.

Zbigniew Ziobro: "odrażające zło"

O zatrzymaniach jako pierwsze poinformowało RMF FM. Później do doniesień odniósł się, na zwołanej w Gdańsku konferencji, minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro. - Można mówić o licznych dramatach ludzi, którzy pojawiają się w śledztwie. (…) Zło popełnione przez sprawców jest niezwykle odrażające (…) Notariusze powinni zapewniać ludziom bezpieczeństwo, a zapewniali gehennę - komentował.

Pożyczyła 15 tys. zł na leczenie męża. Padła ofiarą

Minister podał dwa przykłady ofiar wyłudzaczy. Pierwszy z nich to małżeństwo 80-latków, które pożyczyło 20 tys. zł. Udali się do notariusza z wiarą, że nieruchomość służy jako zastawa, a podpisali akt przeniesienia jej na lichwiarzy. Drugi przykład to mieszkanka Trójmiasta, która pożyczyła 15 tys. zł na leczenie chorego na raka męża. Również padła ofiarą bezwzględnych wyłudzaczy.

d4mill8

To kolejne zatrzymania w sprawie dotyczącej nielegalnego obrotu nieruchomościami w północnej Polsce. W zeszłym roku w rękach służb znalazło się 14 osób, które stały się właścicielami nieruchomości.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Policja odkryła w dziupli mercedesa, którego nie ma jeszcze w salonach

d4mill8

Podziel się opinią

Share
d4mill8
d4mill8
Więcej tematów