Trwa ładowanie...

WOŚP zagra po raz 24 w Trójmieście. W planie koncerty, motocrossy i biegi plażą

• Trójmiejscy wolontariusze po raz 24 zagrają do WOŚP
• Zbiórkę zwieńczy "Światełko do nieba"
• Owsiak: "Szpitalom nie starcza pieniędzy na tak prozaiczne rzeczy, jak łóżka, czy szafki"

Share
WOŚP zagra po raz 24 w Trójmieście. W planie koncerty, motocrossy i biegi plażą
Źródło: WP.PL, Fot: Zenon Kubiak
d1um9dn

W Gdyni pierwsze atrakcje związane ze zbiórką pieniędzy rozpoczną się już o godz. 11.00 na miejskiej plaży. Goście będą mogli obserwować tam czołówkę polskich zawodników na "crossach". Cały dzień dla WOŚP otwarte będzie Centrum Handlowe Riwiera. Będzie można spotkać tam bohaterów Gwiezdnych Wojen oraz gdyńskich sportowców. Specjalne atrakcje przygotowano dla najmłodszych. Dzieci będą mogły pobawić się klockami lego oraz maskotkami Angry Birds. A o 17.00 rozpocznie się koncert Sarsy. Kulminacją dnia będzie tradycyjne "Światełka do Nieba", które odbędzie się o godzinie 20 na parkingu pomiędzy Gdynia Arena i Centrum Riviera

- 24. Finał WOŚP będzie poświęcony pediatrii, tak by odziały zostały kompleksowo wyposażone. Szpitale skupiają się na zakupie skomplikowanych urządzeń, a nie starcza na tak prozaiczne rzeczy, jak łóżka, czy szafki. Komfort pacjenta jest również ważny w dochodzeniu do zdrowia. Nie zapominamy także o geriatrii, jest coraz lepiej. Dopiero kiedy Orkiestra zaczęła mówić głośno o pomijaniu tego tematu, zaczęto myśleć o seniorach bardziej serio - mówi Jerzy Owsiak prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

d1um9dn

Centralnym punktem wydarzeń w Gdańsku będzie, jak co roku, Długi Targ. Na specjalnie rozstawionej scenie o 14.00 rozpocznie się koncert zakończony tradycyjnym "Światełkiem do Nieba". Przez cały dzień przewidziano wiele atrakcji. Wszyscy chętni będą mogli spróbować pobić rekord Polski. Organizatorzy chcą, aby jak największa liczba ludzi przepłynęła w ciągu 12 godzin na jednym ergometrze pół kilometra. Zabawa odbywać się będzie od 9.00 do 21.00 w Parku Handlowym Matarnia. Do wiosłowania przystąpią, m.in. medaliści mistrzostw Polski oraz olimpijczycy.

W tym roku w zbiórkę pieniędzy włączyła się nawet Zabytkowa Kuźnia Wodna, gdzie od 12.00 prezentowane będzie zabytkowe, cały czas sprawne, wyposażenie kuźni. A przed jej budynkiem odbędą się pokazy kowalskie, wystawy pojazdów zabytkowych oraz licytacja przedmiotów.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1um9dn

Podziel się opinią

Share
d1um9dn
d1um9dn
Więcej tematów