Trwa ładowanie...

Wojska NATO będą ponownie ćwiczyć pod Ustką

• Wojska NATO będą ćwiczyć desant pod Ustką
• W czerwcu rozpoczną się kolejne manewry ''Baltops"
• Decyzje o wielkości kontyngentów zapadną pod koniec kwietnia

Share
Wojska NATO będą ponownie ćwiczyć pod Ustką
Źródło: Wikipedia, Fot: Ministerstwo Obrony Narodowej
d2hw3cv

Wozy bojowe, komandosi i barki desantujące pod Ustką? To już pewne. Zakończył się bowiem rekonesans na terenie Centralnego Poligonu Sił Powietrznych, zorganizowanym przez Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Jak informuje mjr Michał Romańczuk, szczegółowe ustalenia dotyczące przebiegu ćwiczenia i udziału poszczególnych państw, w tym zaangażowania Sił Zbrojnych RP, zostaną podjęte podczas konferencji planistycznej w Tallinie w drugiej połowie kwietnia.

d2hw3cv

W podobnych, ubiegłorocznych manewrach podczas operacji desantowej wzięło udział ponad 700 żołnierzy piechoty morskiej z Finlandii, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych oraz Szwecji. Akcja prowadzona była z jednostek pływających oraz śmigłowców. Do Gdyni zaś wpłynęło 41 okrętów pod pięcioma różnymi banderami. Część z nich udostępniana była zwiedzającym.

Manewry morskie Baltops organizowane są od 1972 roku na Morzu Bałtyckim. Polska bierze w nich udział od 1993 roku. Głównym celem manewrów jest zwiększenie interoperacyjności sił morskich państw NATO oraz należących do programu Partnerstwo dla Pokoju.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2hw3cv

Podziel się opinią

Share
d2hw3cv
d2hw3cv
Więcej tematów