Trwa ładowanie...
d1h2eqr

Wojska NATO będą ponownie ćwiczyć pod Ustką

• Wojska NATO będą ćwiczyć desant pod Ustką • W czerwcu rozpoczną się kolejne manewry ''Baltops" • Decyzje o wielkości kontyngentów zapadną pod koniec kwietnia
Share
Amfibia PTS
Amfibia PTSŹródło: Wikipedia, Fot: Ministerstwo Obrony Narodowej
d1h2eqr

Wozy bojowe, komandosi i barki desantujące pod Ustką? To już pewne. Zakończył się bowiem rekonesans na terenie Centralnego Poligonu Sił Powietrznych, zorganizowanym przez Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Jak informuje mjr Michał Romańczuk, szczegółowe ustalenia dotyczące przebiegu ćwiczenia i udziału poszczególnych państw, w tym zaangażowania Sił Zbrojnych RP, zostaną podjęte podczas konferencji planistycznej w Tallinie w drugiej połowie kwietnia.

W podobnych, ubiegłorocznych manewrach podczas operacji desantowej wzięło udział ponad 700 żołnierzy piechoty morskiej z Finlandii, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych oraz Szwecji. Akcja prowadzona była z jednostek pływających oraz śmigłowców. Do Gdyni zaś wpłynęło 41 okrętów pod pięcioma różnymi banderami. Część z nich udostępniana była zwiedzającym.

Manewry morskie Baltops organizowane są od 1972 roku na Morzu Bałtyckim. Polska bierze w nich udział od 1993 roku. Głównym celem manewrów jest zwiększenie interoperacyjności sił morskich państw NATO oraz należących do programu Partnerstwo dla Pokoju.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1h2eqr

Podziel się opinią

Share
d1h2eqr
d1h2eqr
Więcej tematów