ycipk-3pfwc3
ycipk-3pfwc3
APTN
włochy

Włoscy przyrodnicy znaleźli jednorożca

Sarna z jednym rogiem wyrosłym na środku głowy - wyglądająca niczym mityczny jednorożec - została zaobserwowana przez pracowników włoskiego rezerwatu przyrody.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-3pfwc3

Jednorożec zawsze kojarzony był z mitologią. Tym razem fikcja staje się rzeczywistością- mówi Gilberto Tozzi z Centrum Nauk Przyrodniczych w Prato.

Roczna sarna, która już ochrzczono Jednorożcem, przyszła na świat w centralnej części rezerwatu w Prato niedaleko Florencji.

Jej nietypowy wygląd to najprawdopodobniej jakaś wada genetyczna, siostra bliźniaczka tej sarny ma już dwa rogi- opowiada Tocci. _ Naukowiec przypomina, że podobne do konia jednorożne stworzenia o leczniczej mocy znane były już w podaniach antycznych i średniowiecznych aż po dzisiejsze przygody Harry'ego Pottera. To pozwala nam myśleć, ze w przeszłości też zdarzały się takie anomalie u zwierząt- tłumaczy Tocci. Przypadki jednorożców się zdarzają, ale zwykle róg umiejscowiony jest po lewej bądź prawej stronie głowy. Ta sarna to skomplikowany przypadek. Miejsce, z którego wyrasta ten róg może być efektem urazu, jakiego mogła doświadczyć ta sarna_ - tłumaczy Fulvio Fraticelli, ekspert z zoo w Rzymie.

ycipk-3pfwc3

Zobacz zdjęcie jednorożca na stronie Centrum Nauk Przyrodniczych

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3pfwc3

ycipk-3pfwc3
ycipk-3pfwc3