Trwa ładowanie...
d37v7g6

Włochy: tysiące osób zabiega o pracę woźnego

Prawie 4 tys. kandydatów zgłosiło się do konkursu na dziesięć miejsc pracy w charakterze woźnego w szkołach podstawowych, przedszkolach i żłobkach. Ofertę przedstawiło włoskie Mestre, wśród zainteresowanych znalazły się osoby z wyższym wykształceniem- informuje lokalna prasa.
Share
Prawie 4 tys. kandydatów zgłosiło się do konkursu na dziesięć miejsc pracy w charakterze woźnego we Włoszech
Prawie 4 tys. kandydatów zgłosiło się do konkursu na dziesięć miejsc pracy w charakterze woźnego we WłoszechŹródło: iStock.com
d37v7g6

Prawie 4 tys. kandydatur na stanowisko woźnego

We Włoszech pracownicy do placówek publicznych (oświata, służba zdrowia czy administracja) wybierani są w drodze konkursu. We włoskim Mestre (na północy kraju), w związku z ogromnym zainteresowaniem pracą woźnego, termin przyjmowania podań przedłużono o ponad tydzień (do 4 września). Do tej pory wpłynęło prawie 4 tys. kandydatur, co może być rekordowym wynikiem. Pomimo, że do uzyskania posady w szkołach podstawowych, przedszkolach i żłobkach, wymagane jest jedynie ukończenie gimnazjum, to jak podaje Corriere della Sera, do konkursu zgłosiła się bardzo duża grupa absolwentów uczelni wyższych i osób z maturami.

Atrakcyjne warunki zatrudnienia

Jak czytamy w komunikacie władz miejskich, kandydaci na stanowisko woźnego, muszą umieć sprzątać, zajmować się stołówką i roznosić posiłki. Pensja w placówkach oświatowych na tym stanowisku wynosi 1,5 tys. euro miesięcznie za 36 godzin pracy, przez pięć dni w tygodniu, dodatkowo zatrudnionym przysługuje wolny sierpień.

d37v7g6

Duża liczba kandydatur wynikiem kryzysu gospodarczego

W jednym z komentarzy czytamy, że przykład z Mestre dobrze ilustruje sytuację na włoskim rynku pracy. Bezrobocie wśród młodych ludzi wynosi ponad 30%. Dlatego też, etat woźnego na powyższych warunkach może wydawać się atrakcyjny, zwłaszcza, że Włosi wciąż zmagają się ze skutkami kryzysu gospodarczego i wysokim bezrobociem.

Poprzedni rekord, w ilości zgłoszeń do konkursu o pracę we Włoszech, padł w maju. Prawie 3 tys. osób złożyło oferty w lokalnym szpitalu w Turynie, gdzie potrzebowano pięciu pielęgniarek oraz pielęgniarzy.

d37v7g6

Podziel się opinią

Share
d37v7g6
d37v7g6
Więcej tematów