Trwa ładowanie...

Wkrótce testy elektrociepłowni. Możliwe ciemne chmury nad kominami. UM ostrzega

• W elektrociepłowni odbędą się testy nowej instalacji • Nad kominami mogą pojawić się ciemne chmury • Testy mają sprawdzi poprawność wykonania nowej instalacji
Share
Wkrótce testy elektrociepłowni. Możliwe ciemne chmury nad kominami. UM ostrzega
Źródło: WP, Fot: Zenon Kubiak
d24284c

Urząd Miasta Krakowa informuje, że na przełomie maja i czerwca rozpoczną się testy nowych instalacji w krakowskiej elektrociepłowni EDF.

- Na przełomie maja i czerwca w krakowskiej elektrociepłowni rozpoczną się testy rozruchowe nowych 8 kotłów opalanych olejem lekkim o mocy 35 MW każdy. Skutkiem tej operacji może być chwilowa emisja dymu o ciemnym zabarwieniu z kominów nowej kotłowni - informują urzędnicy.

Nie ma informacji na temat wpływu dymu na zdrowie, ale dla bezpieczeństwa lepiej unikać długich spacerów podczas sprawdzania nowej inwestycji.

d24284c

Testy mają sprawdzić jakość wykonania nowej instalacji i przygotować je do pracy w okresie zimowym. Pierwszy etap testów potrwa do połowy lipca, natomiast kolejny zostanie przeprowadzony na początku sezonu grzewczego.

Informacja została przekazana do Urzędu Miasta Krakowa przez firmę EDF Polska w ramach uruchomionego niedawno miejskiego systemu informowania mieszkańców o sytuacjach mogących negatywnie wpłynąć na jakość środowiska.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d24284c

Podziel się opinią

Share
d24284c
d24284c
Więcej tematów