Trwa ładowanie...
d138qm9

Wkrótce sezon grzewczy. Straż pożarna apeluje o kontrolę przewodów kominowych i instalacji gazowych

Przed nami jeszcze kilka ciepłych dni, a po nich rozpocznie się sezon grzewczy. Dlatego najbliższy okres to idealny moment, by sprawdzić instalacje kominowe. Rocznie z powodu zatrucia czasem giną dziesiątki osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wkrótce sezon grzewczy. Straż pożarna apeluje o kontrolę przewodów kominowych i instalacji gazowych
(Państwowa Straż Pożarna)
d138qm9

- Niestety, wiele osób zapomina o okresowych przeglądach kominiarskich. Trzeba sprawdzić nie tylko czy komin jest czysty, ale również należy zadbać o właściwą wentylację w budynku - mówi st. kpt. mgr Wojciech Chojnowski z mysłowickiej Państwowej Straży Pożarnej. - Ponadto warto sprawdzić stan techniczny pod względem jego drożności, jak i pęknięć, przez które dym i tlenek węgla mogą się przedostawać do wnętrza mieszkania - dodaje.

Jak słyszymy od strażaka, podobnie należy reagować w sprawie domowych piecyków gazowych.

- W tym przypadku należy zadbać o konserwację i czyszczenie, ale też powinniśmy sprawdzić szczelność instalacji gazowej, w tym połączeń - relacjonuje Chojnowski.

d138qm9

Jeśli mamy pewność, że nasza domowa instalacja jest bezpieczna, warto zaopatrzyć się jeszcze w czujniki dymu i tlenku węgla.

- To są dwa różne urządzenia, a zasady ich umieszczania są opisane w instrukcjach załączonych do produktu. Trzeba pamiętać, że montujemy je w różnych miejscach - wspomina strażak.

Specjaliści zalecają, by zrobić symulację dymu czy czadu i sprawdzić w ten sposób poprawność działania czujników.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d138qm9

Podziel się opinią

Share

d138qm9

d138qm9
Więcej tematów