ycipk-2h00u8
ycipk-2h00u8
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Wierzejski nie zrezygnuje z kandydowania na prezydenta stolicy

Kandydat LPR na prezydenta Warszawy Wojciech
Wierzejski zapowiedział, że wyklucza rezygnację z
ubiegania się o ten urząd. Zobowiązał się, że w przypadku wygranej
podejmie działania mające na celu wdrożenie w Warszawie
nowoczesnego systemu gospodarki odpadami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-2h00u8

Wykluczam moją rezygnację z ubiegania się o funkcję prezydenta - powiedział Wierzejski na konferencji prasowej w Sejmie. Jak dodał, nie wyklucza rozmów z koalicjantami Ligi i innymi ugrupowaniami na temat poparcia jego kandydatury.

Według Wierzejskiego, kandydatura ustępującego premiera Kazimierza Marcinkiewicza na prezydenta Warszawy "nie jest traktowana na serio w PiS". Plany uczynienia Kazimierza Marcinkiewicza prezydentem Warszawy moim zdaniem są tymczasowe - ocenił polityk LPR. Jego zdaniem, gdyby Marcinkiewicz został prezydentem stolicy, za cztery lata mógłby zagrozić prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu w reelekcji.

Wierzejski zapowiedział, że podczas jego prezydentury w Warszawie zostanie przygotowany plan gospodarki odpadami uwzględniający najnowocześniejsze rozwiązania. Plan ten ma zobowiązać miasto do segregacji znacznej części odpadów. Według Wierzejskiego, pozostałe odpady będą musiały być utylizowane, ale w taki sposób, by "nie pozostawiały po sobie żadnych cuchnących i szkodzących zdrowiu i życiu związków chemicznych".

ycipk-2h00u8

Nowoczesne metody, np. technologia plazmowa utylizacji odpadów, dają takie możliwości - podkreślił Wierzejski. Jak dodał, zostaną zlikwidowane konwencjonalne metody utylizacji, takie jak kompostownie i spalarnie.

Nowoczesny system gospodarki odpadami w Warszawie uznajemy za szansę na normalne życie dla mieszkańców m.in. Radiowa, Choszczówki, Targówka i wszystkich pozostałych mieszkańców z innych dzielnic - ocenił polityk LPR.

Zaznaczył, że po wprowadzeniu w życie projektów LPR duży obszar na Bielanach (okolice dzisiejszej "góry śmieciowej" i kompostowni w Radiowie), mogłyby zostać wykorzystane jako tereny rekreacyjno- sportowe.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2h00u8

ycipk-2h00u8
ycipk-2h00u8