IARZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
nagroda
27-09-2011 (23:38)

Wiemy, gdzie padły "6" w Lotto

Dwie osoby trafiły "szóstki" w dzisiejszym losowaniu Lotto, w którym główną nagrodą była rekordowa suma ponad 56 milionów złotych. Szczęśliwymi liczbami w Lotto okazały się: 14, 15, 25, 27, 37 i 40. Warszawa i Reda - właśnie tam padły "szóstki" w ostatnim losowaniu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wiemy, gdzie padły "6" w Lotto
(PAP, Fot: Jacek Turczyk)

Totalizator Sportowy poinformował, że obaj szczęśliwi gracze wygrali po 28 083 696,6 zł (28 milionów 83 tysiące 696 złotych i 60 groszy). Są to od dziś dwie równorzędne rekordowe wygrane. Szansa trafienia wymarzonej szóstki wynosi 1:13 983 816.

Szóstki padły w Warszawie w kolekturze znajdującej się w sklepie Tesco przy al. KEN 14 oraz w Redzie w punkcie przy ul. Młyńskiej. Obaj gracze skorzystali z metody "chybił-trafił".

W Warszawie wkład wyniósł 15 złotych, a grający kupił pięć zakładów. W Redzie wystarczył jeden zakład, ale został puszczony na trzy losowania za 9 złotych.

Poprzedni rekord ustanowił gracz, który w kwietniu 2010 roku zagrał w Elblągu. Wygrał wówczas dokładnie 24 636 124 złotych.

W przeszłości często zdarzało się, że wygrywała więcej niż jedna osoba. Np. w 1994 roku padł rekord jednocześnie trafionych szóstek i główną wygraną podzieliło się osiemdziesięciu szczęśliwców.

Zdarzały się również sytuacje wręcz nieprawdopodobne. W 1995 roku po raz pierwszy dwie szóstki zasiliły konto... jednego gracza. Zwycięzca zagrał w Olsztynie i trafił główne wygrane w losowaniach 26 sierpnia i 6 września.

Największa w historii kumulacja w Lotto miała miejsce, ponieważ od 3 września nikt nie trafił "szóstki". W ten sposób pieniądze przeznaczone na główną wygraną przechodziły do puli następnego losowania. Dodatkowo zwiększyło ją ogromne zainteresowanie grających, zwabionych szansą na rekordową wygraną.

Przeczytaj i oceń: Legalny hazard w internecie

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.