Trwa ładowanie...

Wielkie sportowe święto w Krakowie już w ten weekend!

Jeśli choć raz ubrałeś buty biegowe i przebiegłeś przynajmniej 3 km to wiesz, jak wielką przyjemność z biegania dają endorfiny. W ten weekend kumulacja hormonu szczęścia sięgnie zenitu. Wszystko za sprawą Krakowskich Spotkań Biegowych. Sprawdź, co będzie się działo przez najbliższe dni.
Share
Wielkie sportowe święto w Krakowie już w ten weekend!
Źródło: Archiwum prywatne
d2t19xw

- Trzydniowe święto biegania w Krakowie odbędzie się w dniach 17-19 kwietnia. Podobnie jak przed rokiem, rozpoczniemy Biegiem Nocnym na 10 km, którego start nastąpi 17 kwietnia, w piątek o godz. 20.30 z deptaku przy Al. 3 Maja w okolicy Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana - poinformowali podczas konferencji prasowej organizatorzy imprezy.

W sobotę czeka nas bieg par, bieg rodzinny oraz maraton na rolkach. Wszystko w okolicy Parku Jordana. Finałem będzie niedzielni PKO Cracovia Maraton.

Dla wielu będzie to pierwszy królewski dystans w życiu. Tym samym spełnienie jednego z życiowych marzeń.

d2t19xw

- Biegać zacząłem na początku 2014 r., początkowo po 2-3 km - w ten sposób chciałem poradzić sobie z nadwagą. Po dwóch miesiącach trafiłem przypadkiem na Night Runners i było to wydarzenie, które nie tylko zmieniło mnie jako biegacza, ale także pozwoliło mi poznać dziesiątki fantastycznych ludzi - powiedział Wirtualnej Polce Hubert Multana. - Obecnie mam w nogach blisko 2000 km przebiegniętych na asfalcie, w lesie i w górach. Po kilkunastu biegach na dystansie półmaratonu zdecydowałem się na udział w pierwszym maratonie, oczywiście w moim rodzinnym Krakowie. Moim marzeniem jest ukończyć ten bieg poniżej 4 godzin, w co bardzo mocno wierze, dzięki niesamowitemu wsparciu ludzi z Night Runners - dodał.

Dodatkowo sponsor tytularny imprezy zachęca do pomocy 22-letniemu Piotrowi, choremu na mukowiscydozę. Jeśli do akcji włączy się co najmniej 40 osób, wówczas Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże 20 tys. zł na operację przeszczepienia płuc. Specjalne kartki z napisem "biegnę dla Piotra", będzie można odebrać w dniu imprezy od godziny 8.00 w namiocie PKO Banku Polskiego.

Przy organizacji tak dużych imprez sportowych, należy liczyć się ze sporymi ograniczeniami w ruchu drogowym w okolicy Błoń, Rynku i Alej. Najtrudniej przemieszczać się będzie w niedzielę podczas maratonu. Do późnych godzin popołudniowych zamknięte będą aleje, okolice miasteczka AGH, część Podgórza oraz Starego Miasta.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2t19xw

Podziel się opinią

Share
d2t19xw
d2t19xw
Więcej tematów