Wielkie poszukiwanie podsłuchów przez ABW m.in. w Kancelarii Premiera

Popularność potajemnego nagrywania przysparza pracy ABW. Rośnie liczba instytucji, które żądają kontroli antypodsłuchowych - donosi "Rzeczpospolita".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wielkie poszukiwanie podsłuchów przez ABW m.in. w Kancelarii Premiera
(WP)

Po wybuchu afery taśmowej w kolejce do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego ustawiają się politycy, urzędnicy i instytucje. Wszyscy żądają szukania podsłuchów. O ile w całym 2014 r. takich przeszukiwań było 137, o tyle do marca tego roku - już 92. W ubiegłym roku ABW skontrolowała 23 instytucje państwowe i samorządowe, a do końca sierpnia tego roku - już 22.

W spisie kontroli są miejsca urzędowania najważniejszych ludzi w państwie, m.in. Kancelaria Premiera i rządowa willa na ul. Parkowej w Warszawie. Sprawdzane były także Belweder, rezydencja w Juracie oraz samoloty, którymi latają kluczowi ludzie w państwie. Dużo było też kontroli w spółkach energetycznych.

Kilka kontroli zaskakuje, w tym szukanie podsłuchów w Ministerstwie Kultury, Krajowym Zarządzie Gospodarski Wodnej, a także w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Bydgoszczy. "Badania realizowane są w dwóch trybach. W ramach profilaktyki kontrwywiadowczej oraz w ramach ochrony informacji niejawnych" - wyjaśnia rzecznik tej służby płk Maciej Karczyński.

Zobacz również: Dymisje w rządzie Kopacz

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.