Wielka Brytania: zmarł Terry Wogan - gwiazda BBC

• Brytyjskie media żegnają 77-letniego Terry’ego Wogana
• Był jedną z najbardziej znanych twarzy BBC
• Rodzina: zmarł po krótkiej, ale bohaterskiej walce z rakiem
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Terry Wogan, 2009 r.
Terry Wogan, 2009 r. (AFP, Fot: Leon Neal)

Na wieść o śmierci Terry’ego Wogana premier David Cameron oświadczył: - Straciliśmy ogromny talent. Z kolei dyrektor generalny BBC Tony Hall powiedział: - Terry był prawdziwym narodowym skarbem.

Terry Wogan pochodził jednak z Irlandii i tam rozpoczął 50 lat temu karierę w mediach, choć - jak sam mówił - wychował się na radiu brytyjskim i był bardziej "zachodnim Brytyjczykiem" niż Irlandczykiem. Od 1969 roku był głosem i twarzą BBC. W latach 80. i 90. Terry Wogan prowadził trzy razy w tygodniu telewizyjny program, potem wrócił do radia i co rano przez 15 lat budził słuchaczy Programu 2 BBC. Poczucie humoru, swoboda wypowiedzi i umiejętność nawiązania osobistego kontaktu z każdym gościem i z milionami telewidzów sprawiły, że Terry Wogan był prezenterem 37 kolejnych konkursów Eurowizji, czy wielkiej dorocznej akcji charytatywnej "Children in Need".

BBC pożegnało się z nim jego własnym nagraniem radiowym, w którym zwracał się do każdego ze swych słuchaczy: - Będzie mi cię brakować. Dziękuje, że jesteś moim przyjacielem.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.