ycipk-2d4765

Wielka Brytania. Potężna powódź w środkowej Anglii, jest ofiara śmiertelna

Powódź w Wielkiej Brytanii. Ulewne deszcze od kilku dni są na północy i w środkowej części Anglii. Zginęła jedna osoba.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wielka Brytania. Jedna osoba zginęła w wyniku powodzi w środkowej części Anglii (zdj. arch.)
Wielka Brytania. Jedna osoba zginęła w wyniku powodzi w środkowej części Anglii (zdj. arch.) (East News, Fot: East News)
ycipk-2d4765

Władze potwierdziły w piatęk informacje o ofierze śmiertelnej powodzi. To kobieta, którą w piątek rano porwał wezbrany nurt rzeki Derwent. Do zdarzenia doszło we wsi Rowsley, w hrabstwie Derbyshire. Jej ciało odnaleziono dopiero kilka godzin później trzy kilometry dalej.

Sytuacja jest najpoważniejsza właśnie w hrabstwie Derbyshire. W mieście Derby służby zarządziły ewakuację mieszkańców centralnych dzielnic. Policja zamknęła też główną drogę prowadzącą do miasta.

Według najnowszych informacji fala kulminacyjna na rzece Derwent, która miała przejść przez Derby ok. północy polskiego czasu, już minęła. Poziom wody w rzece jest najwyższy w historii prowadzenia pomiarów.

Wielka Brytania. Zginęła kobieta porwana przez rzekę we wsi Rowsley, w hrabstwie Derbyshire google
Podziel się

Trudna sytuacja jest także w pobliskiej miejscowości Matlock. Wieczorem przyjechał tam premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson.

ycipk-2d4765

- Jestem bardzo, bardzo wdzięczny służbom ratunkowym za to, co zrobiły i jestem pod ogromnym wrażeniem sposobu, w jaki społeczność zebrała się razem - powiedział Johnson, zapowiadając jednocześnie dodatkową pomoc ze strony rządu.

Powodzie w północnej i środkowej Anglii są efektem potężnych ulewnych opadów, które przeszły przez ten region w czwartek wieczorem i w nocy z czwartku na piątek. Początkowo najgorsza sytuacja była w hrabstwie South Yorkshire, zwłaszcza w Sheffield, gdzie kilkadziesiąt osób spędziło noc w uwięzionych w jednym z centrów handlowych oraz w Doncaster, gdzie przepływająca przez to miasto rzeka Don osiągnęła rekordowy stan.

Według stanu ma piątkowy wieczór, w całej Anglii obowiązuje sześć poważnych ostrzeżeń powodziowych (najwyższy stopień, oznaczający zagrożenie życia), 66 ostrzeżeń powodziowych oznaczających spodziewane zalania i 99 alertów powodziowych (możliwe zalania).

ycipk-2d4765

Źródło: polsatnews.pl

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz: "Macierewicz to kolejny element układanki". Kluzik-Rostkowska ma teorię ws. wyboru marszałka seniora

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2d4765

ycipk-2d4765