ycipk-1xbdqz
ycipk-1xbdqz
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Wielka Brytania: będzie praca dla Polaków, gorzej z zasiłkami

Wielka Brytania nie zamknie swego rynku pracy
dla imigrantów zarobkowych z Polski i innych państw, które 1 maja
przystąpią do Unii Europejskiej, ale wprowadzi dwuletni okres
przejściowy, jeśli chodzi o prawo do ubiegania się o świadczenia
socjalne - twierdzi czwartkowy "Times".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-1xbdqz

W środę premier Tony Blair przyznał, że rząd brytyjski dokona oceny skutków potencjalnego napływu imigrantów zarobkowych z nowych krajów UE na działanie systemu zasiłków i świadczeń. Dał przy tym do zrozumienia, że zasiłki nie mogą być głównym powodem skłaniającym kogoś do osiedlenia się w Wielkiej Brytanii.

Powołując się na źródła rządowe, "Times" napisał, że "imigranci będą musieli przez dwa lata utrzymać się z własnej pracy, zanim nabędą praw do świadczeń socjalnych".

Dziennik zauważa, że inne kraje UE wprowadziły daleko idące ograniczenia, jeśli chodzi o swobodne przemieszczanie się siły roboczej w poszerzonej Unii, ale Londyn z uwagi na brak rąk do pracy w niektórych zawodach i stosunkowo dobrą kondycję gospodarki chce, aby brytyjski rynek pracy pozostał otwarty.

ycipk-1xbdqz

Po 1 maja Polacy i obywatele dziewięciu innych nowych krajów UE będą mogli przyjechać do Wielkiej Brytanii deklarując, że mają zamiar pracować. Nie będą musieli ubiegać się o pozwolenie na pracę ani też nie będą podlegać ograniczeniom w dostępie do niektórych zawodów.

Według "Timesa", surowsza procedura przyznawania zasiłków będzie dotyczyć wszystkich obywateli UE, a tym samym nie będzie mogła być odczytywana jako przejaw dyskryminacji.

Brytyjskie MSW szacuje, że rocznie z 10 nowych krajów UE napłynie 7-13 tys. osób. Część prasy, zwłaszcza eurosceptyczne tabloidy, uważa te dane za zaniżone.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1xbdqz

ycipk-1xbdqz
ycipk-1xbdqz