Trwa ładowanie...

We wtorek okręt amerykańskiej marynarki wojennej wpłynie do Gdyni

• Amerykański okręt wpłynie jutro do gdyńskiego portu • USS "Mount Whitney" nie zostanie udostępniony zwiedzającym • Żołnierze będą przebywać w Gdyni cztery dni
Share
We wtorek okręt amerykańskiej marynarki wojennej wpłynie do Gdyni
Źródło: Wikipedia
d3l038v

USS "Mount Whitney" przypłynie do Gdyni, by wziąć udział w ćwiczeniach. Amerykańska załoga rozegra również mecz towarzyski z polskimi marynarzami. Jednostka spodziewana jest w Gdyni 12 lipca. Amerykanie będą w Polsce cztery dni.

Współpraca sił morskich Polski i Stanów Zjednoczonych to przede wszystkim wspólne międzynarodowe manewry morskie. Największym tegorocznym ćwiczeniem na Bałtyku, w którym uczestniczyły okręty obu państw było Baltops 16. USS "Mount Whitney" pełnił tam rolę okrętu dowodzenia i współpracował z siłami polskiej Marynarki Wojennej.

USS "Mount Whitney" to amerykański okręt dowodzenia typu Blue Ridge. Jednostka została zwodowana w styczniu 1970 roku, a rok później wcielona do służby w Marynarce Wojennej Stanów Zjednoczonych. USS "Mount Whitney" jest okrętem flagowym VI Floty Stanów Zjednoczonych, operującej w rejonie Morza Śródziemnego. Portem macierzystym okrętu jest włoskie miasto Gaeta. Nazwa okrętu nawiązuje do szczytu górskiego Mount Whitney.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3l038v

Podziel się opinią

Share
d3l038v
d3l038v
Więcej tematów