Trwa ładowanie...

Ważny remont w Katowicach. Czekają nas spore utrudnienia w ruchu

W piątek rozpoczął się remont ul. Brackiej w Katowicach, a wraz z nim spore zmiany w organizacji ruchu. Utrudnienia dla podróżujących potrwają miesiąc. Sprawdź, jak ominąć newralgiczny punkt i nie stać w korkach.
Share
Ważny remont w Katowicach. Czekają nas spore utrudnienia w ruchu
Źródło: WP, Fot: MW
d26693v

- W związku z przebudową odcinka linii tramwajowej w rejonie ul. Brackiej w Katowicach od 1 do 31 maja br. nastąpi zamknięcie dla ruchu kołowego obu jezdni ul. Brackiej na przejeździe tramwajowym (odcinek od ul. Gliwickiej do ul. Reńców DTŚ) - poinformowało biuro prasowe katowickiego urzędu miasta.

To oznacza, że remont tego ważnego dla mieszkańców węzła komunikacyjnego przysporzy sporo kłopotów i zmian logistycznych. Żeby nie stać w korkach jadąc ulicami: Bocheńskiego – Bracka – Reńców DTŚ, ruch poprowadzony będzie po tymczasowej dwukierunkowej drodze objazdowej, przebiegającej po zachodniej stronie ul. Brackiej (pomiędzy ulicami Gliwicką i Reńców).

Jeśli planujemy tranzyt z Wrocławia, dobrze wybrać się przez A4, ul. Górnośląską i Murckowską.

d26693v

Jadąc z Krakowa, kierujmy się na Murckowską i Roździeńskiego (DK79).

Objazdy z ulic: Złotej, Baildona, Stęślickiego, Grundmanna, Sokolskiej, al. Korfantego, Olimpijskiej, Uniwersyteckiej, Dobrowolskiego, Dudy-Gracza w kierunku autostrady A4, będą prowadzone odpowiednio wzdłuż ulic: Chorzowska, Roździeńskiego i Murckowska.

Dla zapewniania płynniejszego ruchu, wszystkie objazdy będą zaznaczone żółtymi tablicami. Ale nie tylko kierowców samochodów czekają zmiany. Również tramwaje nr: 7, 20, 35, 43, 34, T-20 będą jeździły zmienioną trasą.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d26693v

Podziel się opinią

Share
d26693v
d26693v
Więcej tematów