Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
sopot
19-07-2016 09:37

Warsztaty w Teatrze Atelier - festiwal żydowski trwa!

18 lipca w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej rozpoczęły się XI Międzynarodowe Spotkania z Kulturą Żydowską. W ramach imprezy na deskach teatru wystąpi: Pressburger Klezmer Band, Andre Ochodlo, KROKE, Duo Winkler-Kellerer, Kasia Kadłubowska oraz Ayelet Ori Benity.

Share
Warsztaty w Teatrze Atelier - festiwal żydowski trwa!Źródło: Teatr Atelier
d3xjd0s

Aby urozmaicić ofertę festiwalu żydowskiego Teatr serdecznie zaprasza na warsztaty. 20, 25 i 27 lipca proponujemy spotkania z Ewą Soroczyńską z Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Gdańsku. Na zajęciach uczestnicy poznają bliżej język hebrajski. Pani Ewa przybliży chętnym podstawy alfabetu, pisownię oraz przydatne w życiu codziennym słowa i modlitwy.

Natomiast w dniach 22-24 lipca odbędą się warsztaty Jiddiszkajt, które wprowadzą uczestników w magiczny świat kultury żydowskiej. Zawierać będą między innymi: elementy języka jidysz (alfabet, podstawowe wyrażenia i elementy gramatyki), piosenki oraz opowieść o świętach i zwykłym dniu, pytania uczestników i odpowiedzi prowadzących. Zajęcia poprowadzą: Julia Makosz (judaistka, wykładowczyni UJ), Urszula Makosz (pieśniarka zajmująca się od lat problematyką i tworzeniem muzyki żydowskiej) oraz Przemysław Piekarski (orientalista, wykładowca UJ).

Warsztaty języka hebrajskiego: 20, 25, 27 lipca, godz. 17.30
Warsztaty Jiddiszkajt: 22-24 lipca, godz. 17.00
Wstęp wolny, zapisy: teatr-atelier@sopot.pl, (058) 550 10 01
Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej, al. Mamuszki 2, Sopot

d3xjd0s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xjd0s
d3xjd0s
Więcej tematów