Trwa ładowanie...
Tomasz Jakubowski
23-09-2013 12:36

Wymiana Pokoleniowa w Wypiekach Kultury

Masz stare bibeloty, porcelanę, zegarki, medale, broń, meble, fotografie lub biżuterię? Pokaż ją lub wymień na coś innego!

Wymiana Pokoleniowa w Wypiekach Kultury
d46p0by
d46p0by

Wymiana pokoleniowa to nowa inicjatywa Wypieków Kultury, adresowana do każdego,* kto interesuje się lub posiada ciekawe i piękne przedmioty, pochodzące ze wszystkich epok i czasów* – od przedwojennych pamiątek rodzinnych po współczesną sztukę, design i rękodzieło. Impreza, jeśli spotka się z poparciem uczestników, przybierze formę cyklicznego targu różności, na którym, jak sama nazwa wskazuje, spotykać będą się przedstawiciele wszystkich pokoleń.

Wymiana pokoleniowa to możliwości prezentacji, wyceny, sprzedaży i wymiany przedmiotów artystycznych. To połączenie galerii i antykwariatu, z bazarem w typie Koła czy Olimpii oraz targów rękodzieła i młodej sztuki. Zapraszamy do udziału wszystkich: zarówno tych, którzy chcieliby sprzedać zalegające w szafach i kredensach bibeloty, porcelanę, zegarki, szkła, medale, odznaczenia, broń, meble, fotografie i albumy fotograficzne czy biżuterię, jak i tych, którzy tylko orientacyjnie chcieliby poznać ich wartość artystyczną i materialną oraz poznać historię posiadanych przedmiotów.

Organizatorzy szczególnie zachęcają do podzielnia się swoimi zbiorami wszystkie osoby kolekcjonujące PRL-owskie pamiątki. Nie trzeba niczego sprzedawać - można się tylko zaprezentować.

d46p0by

Ekspertami w zakresie rzemiosła artystycznego i mebli są Rafał Rybak i Michał Popłoński z Apollo-Antique, którzy nie tylko podzielą się wiedzą i oszacują wartość przedmiotów, ale także w wybranych przypadkach będą proponować zakup przedstawionych im przedmiotów. Zaprezentują też własna bogatą ofertę „staroci” i nie tylko.

W zakresie fotografii dawnej i współczesnej doradzać będzie Agnieszka Gniotek – organizatorka aukcji fotografii i młodej sztuki, kuratorka Galerii Wypieków Kultury, która także podzieli się wiedzą w zakresie sztuki współczesnej, inwestowania w sztukę i budowy kolekcji.

Obok przedmiotów dawnych, na Wymianie Pokoleniowej nie zabraknie miejsca na sztukę najnowszą, szczególnie na malarstwo i grafikę. Organizatorzy zapraszają młodych artystów: studentów i absolwentów stołecznych uczelni oraz ich nieco starszych kolegów, którzy lubią bezpośrednie spotkania z odbiorcami swojej sztuki.

Poza starociami i młodym malarstwem zapraszają też kreatywnych rękodzielników, zajmujących się realizacją designu modowego i wnętrzarskiego: torebek, biżuterii, kapeluszy, lamp, dekoracji stołowych itp.

d46p0by

Ma być tłumnie i gwarnie czyli tak jak być powinno na targowisku różności. Do tego dobra muzyka, dobra kawa, ciasta a dla chętnych „coś z procentem”.

Rezerwacja większych stoisk pod numerem 503 012 889 a.gniotek@gmail.com Przychodząc z kilkoma przedmiotami czy pracami nie trzeba niczego rezerwować wcześniej. Zajmuje się po prostu wolną przestrzeń. Wstęp dla wystawców od godz. 10.00 (choć możesz przyjść o dowolnej porze w trakcie trwania imprezy). Zwiedzających i kupujących zapraszamy od godz. 11.00.

Wypeiki Kultury znajdują się na ulicy Stolarskiej 2/4.

d46p0by
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46p0by
Więcej tematów