Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Jak wygląda współpraca z dietetykiem online?

Chcesz schudnąć, ale nie masz czasu na wizyty w gabinecie dietetyka? Dieta online to nowoczesne rozwiązanie pozwalające na współprace ze specjalistą w formie online – i osiąganie efektów równie skutecznych, jak przy wizytach stacjonarnych. Jak wygląda taka współpraca? I jak wybrać dobrego dietetyka online? Tego dowiesz się z poniższego tekstu!

 Źródło: materiały partnera
d4bnehe
d4bnehe

Indywidualna dieta, czyli szczegółowy wywiad żywieniowy

Na czym polega skuteczne odchudzanie? Przede wszystkim: na indywidualnym dopasowaniu do potrzeb! Oczywiście, dobra dieta odchudzająca powinna opierać się na deficycie kalorycznym oraz ogólnych zasadach zdrowego żywienia, nie będzie ona jednak skuteczna jeśli nie poprzedzi jej szczegółowy wywiad żywieniowy. Dlaczego jest to tak ważne? W trakcie dobrze przeprowadzonego wywiadu, dietetyk zapyta Cię o takie kwestie jak stan zdrowia, przyjmowane leki, alergie, preferencje żywieniowe, tryb życia czy umiejętności kulinarne. Dzięki temu, Twój jadłospis uniknie "wpadek" w postaci nielubianych przez Ciebie produktów czy posiłków, na przygotowanie których zwyczajnie nie masz czasu. Pamiętaj – dobry dietetyk nie posługuje się tzw. "jadłospisami z szuflady", a każdy plan żywienia powinien być skrojony na miarę danego pacjenta. Nieważne więc czy jest to dieta online czy wizyta w "standardowym" gabinecie, kompetentny dietetyk zawsze powinien poprzedzić przygotowanie jadłospisu rzetelnym wywiadem żywieniowym.

Wsparcie mentora w utrzymaniu diety

Czym charakteryzuje się dobry dietetyk online? Poza indywidualnym, responsywnym podejściem do każdego pacjenta, powinien on również posiadać odpowiednie wyższe wykształcenie i doświadczenie, a także – wspierać swojego Podopiecznego w procesie zmiany. Wszystkie wymienione warunki spełnia Centrum Respo – dietetyczne centrum online, zajmujące się prowadzeniem pacjentów w formie zdalnej. Otrzymasz tu nie tylko dopasowaną do potrzeb dietę, ale także stałe wsparcie Opiekuna Celu i kontakt przez dedykowany czat. Dzięki temu, odpowiedzi na wszelkie pytania i wątpliwości otrzymasz od ręki, będziesz także mieć pewność, że Twoją dietę prowadzi dyplomowany dietetyk online. Chorujesz na nadciśnienie, Hashimoto albo cukrzycę? A może jesteś w ciąży i potrzebny jest Ci dietetyk kliniczny online? W Centrum Respo otrzymasz dietę dopasowaną do stanu zdrowia i innych szczególnych potrzeb. To jednak nie wszystko! Otrzymasz również dostęp do mobilnej aplikacji, dzięki której swoje dietę, a także bazę przepisów, ćwiczeń i porad będziesz mieć zawsze pod ręką. Jeżeli więc interesują Cię najlepsi dietetycy online, Centrum Respo to miejsce dla Ciebie!

Cheat meal elementem diety

Czy wiesz czym jest cheat meal? Większości z nas, taki "niezdrowy" posiłek kojarzy się z zakazanym odstępstwem od diety. Niesłusznie! Pamiętaj, że tzw. "cheat meal", czy też chwilowe odejście od diety, nie jest końcem świata – i absolutnie nie przekreśla Twoich dotychczasowych starań. Warto wręcz podkreślić, że to dieta restrykcyjna nie jest dobrym rozwiązaniem – prowadzi ona do frustracji, zniechęcenia i ogólnego złego samopoczucia. Jak znaleźć złoty środek? Przede wszystkim, od początku warto założyć, że wszystko jest dla ludzi, o ile nie jemy tego w nadmiernych ilościach. A po drugie – stawiać na "fit" cheat meale – domowe batoniki, owsianka o smaku raffaello, zdrowe frytki czy nachosy – wszystko to możesz przygotować samodzielnie. A czy "fit" oznacza niesmaczne? Absolutnie nie – smak zdrowych, domowych słodyczy wcale nie jest gorszy od tych "sklepowych", podczas gdy ich wartość odżywcza jest o niebo lepsza. Pojęcie "dieta ścisła" zamień więc na "dietę zbilansowaną", a odchudzanie stanie się przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem.

d4bnehe

Utrzymanie wyników bez efektu jojo

Największa zmora osób na diecie? Oczywiście efekt jojo! Nie ma chyba nic gorszego niż wyniki diety idące na marne – zwłaszcza, gdy włożyliśmy w nie wiele wysiłku. Jak tego uniknąć? Przede wszystkim, musisz pamiętać, że dieta na szybkie odchudzanie wcale nie jest najlepszym rozwiązaniem. Niestety, restrykcyjne diety i sokowe detoksy prowadzą zwykle do szybkich efektów i równie szybkiego efektu jojo – nie mówiąc już o innych efektach ubocznych. Pamiętaj, że prawidłowy deficyt kaloryczny to taki, który powoduje utratę 0,5-1% masy ciała tygodniowo – zdecydowanie jest to więc maraton a nie sprint. Warto go jednak "przebiec" i efekty mieć na lata, zamiast zmagać się z efektem jojo.

Drugim elementem kluczowym dla utrzymania wyników redukcji masy ciała jest praca nad nawykami żywieniowymi. Pamiętaj, że zdrowe nawyki żywieniowe to podstawa – bez nich, nawet najlepiej przeprowadzony proces odchudzania będzie bezradny wobec powrotu do codziennego picia gazowanych napojów i zjadania tabliczki czekolady z kremem. Właśnie dlatego, we współpracy z dietetykiem niezwykle istotna jest nie tylko doraźna pomoc w postaci jadłospisu i zaleceń, ale także praca nad zamianą nawyków, które szkodzą, na takie, które pomogą Ci w utrzymaniu prawidłowej masy ciała. Warto być tego świadomym, a Twoja praca nad wymarzoną sylwetką da długotrwałe i satysfakcjonujące efekty.

Artykuł sponsorowany
d4bnehe

WP Wiadomości na:

d4bnehe
Więcej tematów