Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
praga
Artykuł Sponsorowany
19-09-2022 11:22
Artykuł sponsorowany FRU.PL

Dlaczego warto polecieć do Pragi?

Praga to miasto leżące bardzo blisko polskiej granicy, dlatego można się tam wybrać na weekend lub na kilka dni. Największe czeskie miasto i stolica tego kraju to prawdziwie intrygujące miejsce, pełne ciekawych zabytków, doskonałych restauracji i wielu sklepów.

 Źródło: materiały partnera
d2yit9u

Jak dostać się do Pragi?

Z Polski do Pragi można dostać się na kilka sposobów: samolotem, samochodem, autobusem lub pociągiem. Każda z tych opcji ma wady i zalety. Dla mieszkańców Polski południowej dobrym rozwiązaniem może być dojazd autem, ponieważ zajmuje od 4 do 6 godzin (w zależności od tego, z jakiego miasta jedziemy i czy wybierzemy płatne drogi). Dla osób mieszkających w środkowej i północnej części kraju, najszybsza i najwygodniejszą metodą będzie lot samolotem. Czas przelotu z Warszawy do Pragi wynosi około 1,5 godziny, przy czym trzeba jeszcze doliczyć dojazd na lotnisko do Warszawy, czas oczekiwania na samolot, a następnie dojazd z lotniska do centrum stolicy Czech. Loty Warszawa-Praga odbywają się regularnie, a cała podróż nie powinna zająć więcej niż 4–5 godzin. Po tym czasie można już zacząć zwiedzać największe czeskie miasto. 

Zabytki i spacery

Najsłynniejszym i najlepiej znanym zabytkiem w Pradze jest Most Karola, na który trafisz z łatwością. To właśnie tam możesz przyjrzeć się zachwycającym rzeźbom. Warto wybrać się również na zwiedzanie katedry świętego Wita, Złotej Uliczki oraz zamku. W Pradze zdecydowanie trzeba przejść się po rynku oraz ulicach miasta, a także zobaczyć słynny zegar w rejonie Starego Miasta. Oprócz tego dla chętnych dostępne są różne ciekawe muzea, np. Muzeum Franza Kafki. W Pradze jest również kilka parków i terenów zielonych, po których można pospacerować.

Zakupy i jedzenie

Praga słynie z zabytków, jednak można tutaj także spędzić czas nieco inaczej. Po 2005 roku w stolicy Czech zaczęto otwierać coraz więcej centrów handlowych, dlatego obecnie nie brakuje tam sklepów. Warto wybrać się do Palladium, które nie tylko oferuje atrakcje zakupowe, jak również piękne wnętrza. Kolejne interesujące miejsca to Novy Smichov oraz Fashion Outlet Arena. W przeciwieństwie do wielu polskich miast, w Pradze można zrobić także zakupy po prostu w centrum miasta, a nie w daleko położonych galeriach handlowych. Najlepiej wybrać się na ulicę Parizką, gdzie dostępne są butiki luksusowych marek takich jak m.in. Dior, Valentino czy Prada. W czeskiej stolicy można również zjeść wiele smacznych potraw oraz napić się pysznej kawy. Zwykle ceny są takie jak w Polsce, dlatego nie będzie wielkich zaskoczeń dla turystów. Do dań, które koniecznie trzeba spróbować, należy gulasz, wieprzowina z knedlikami i kapustą, a także smażony ser. Praga ma więc naprawdę wiele do zaoferowania, zarówno dla osób lubiących zwiedzać i spacerować, jak i fanów zakupów czy smacznego jedzenia. 

Artykuł sponsorowany FRU.PL
d2yit9u

WP Wiadomości na:

d2yit9u
Więcej tematów