Trwa ładowanie...
d3miuqq

Wandale 20 minut niszczyli Legnicę. Straż miejska wzywała policję, ale nie dotarli

Kamery śledziły grupę wandali na wojennej ścieżce. Wyrywali lusterka, rzucali butelkami w auta, niszczyli reklamy i przewracali kosze na śmieci. Operator monitoringu miejskiego z Legnicy przez blisko 20 minut nie doczekał się interwencji policjantów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wandale 20 minut niszczyli Legnicę. Straż miejska wzywała policję, ale nie dotarli
(Youtube.com)
d3miuqq

Strażnicy miejscy pokazali bulwersujące wideo z demolowania dolnośląskiego miasta. Oglądając trwający kilkanaście minut film ciężko nie zapytać: gdzie w tym czasie była policja. Według Radia Wrocław, część legnickich policjantów miała zabezpieczać Marsz Niepodległości w Warszawie. Sprawę skomentowała asp. Iwona Król-Szymajda. Ponoć nikt nie mógł podjąć interwencji, bo wszyscy policjanci byli zajęci. Dziennikarz rozgłośni zapytał oficer prasową legnickiej komendy, czy "nie jest im wstyd", że o 5 rano w centrum miasta nie było żadnego mundurowego.

Absolutnie tutaj nie możemy mówić o takim uczuciu. 11 listopada przez cały dzień i noc było blisko stu funkcjonariuszy zaangażowanych w działania zmierzające do zabezpieczenia porządku publicznego - wyjaśniła asp Król-Szymajda.

Powodów do wkroczenia policji nie brakowało. Wszystko widział i prosił o pomoc policję operator monitoringu. Gdy już radiowozy dojechały, czterech obserwowanych ludzi zdołało uciec. Odeszli tak daleko, że znaleźli się poza zasięgiem kamer miejskich. Według straży miejskiej prośby o pomoc do funkcjonariuszy słane były od samego początku.

d3miuqq

Idąc od strony rynku niszczyli wszystko, co znajdowało się w pasie ruchu drogowego w tym reklamy, lusterka samochodów. Natychmiast została powiadomiona policja. Mężczyźni poczynili największe spustoszenie na skrzyżowaniu ul. Libana. Operator z kamery na kamerę cały czas śledził tę grupę - powiedział Jacek Śmigielski ze straży miejskiej.

Choć wszystko działo się w nocy z 10 na 11 listopada, nagranie dopiero teraz ujrzało światło dzienne. Po 11 dniach nadal nie wiadomo kim byli wandale. O pomoc w ich odszukaniu prosi sam legnicki prezydent.

   Straż Miejska
(Straż Miejska)

Zobacz także: Najgorętsze momenty Marszów Niepodległości

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

d3miuqq

Podziel się opinią

Share
d3miuqq
d3miuqq
Więcej tematów