Trwa ładowanie...

Walka ze smogiem. Kraków ułatwia składanie wniosków o wymianę pieca

To już kolejny dzień, kiedy normy dotyczące powietrza w Krakowie są przekroczone. Alarmujący poziom smogu, a wraz z nim nasilające się duszności u mieszkańców, zmobilizowały urzędników do działania.

Share
Walka ze smogiem. Kraków ułatwia składanie wniosków o wymianę pieca
Źródło: WP, Fot: Robert Kulig
d3k55zq

Jacek Majchrowski zaapelował do mieszkańców o korzystanie z komunikacji miejskiej i pozostawienie samochodów na parkingach zawsze wtedy, gdy normy są mocno przekroczone.

Trwają również prace nad wprowadzeniem bezpłatnej komunikacji w takich dni.

d3k55zq

- Teraz jednak trzeba się skupić na przyszłości i jakości powietrza w mieście. To ostatni moment, by wymienić piece czy uregulować sposób wjazdu do centrum samochodów - twierdzą ekolodzy.

Dlatego też, by ułatwić wymianę pieców węglowych, wnioski można składać będąc na zakupach.

- Punkty Obsługi Mieszkańców UMK w Galerii Bronowice i Galerii Bonarka City Center poszerzają swoją ofertę usług: od 1 grudnia będzie w nich można składać wnioski o dotację na wymianę pieców węglowych. Zakupy, urzędowe formalności i działania antysmogowe - to wszystko można połączyć - informują urzędnicy.

Wnioski o dotację na wymianę pieców będą przyjmowane na stanowiskach Oddziału Obsługi Przedsiębiorcy w POM BRONOWICE (ul. Stawowa 61) oraz POM BONARKA (ul. Kamieńskiego 11), od poniedziałku do soboty w godzinach od 10.00 do 18.00.

Ma to przyspieszyć proces oczyszczania powietrza ze szkodliwego smogu, ale o skuteczności tego pomysłu zadecydują sami mieszkańcy.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3k55zq

Podziel się opinią

Share
d3k55zq
d3k55zq
Więcej tematów