Trwa ładowanie...
d3sc9fv

Wałęsa ostro o Macierewiczu. Tłum zareagował oklaskami

- Oddaliśmy stery człowiekowi, który może wywołać wojnę - powiedział Lech Wałęsa o ministrze obrony narodowej Antonim Macierewiczu. To nie koniec. Były prezydent zasugerował, że "trzeba dopilnować, aby ludzie na odpowiednich stanowiskach mieli odpowiednie badania".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Były prezydent Lech Wałęsa
Były prezydent Lech Wałęsa (Forum)
d3sc9fv

Słowa Wałęsy o Macierewiczu padły w niedzielę w Jaworznie na Śląsku. Były prezydent był gościem Klubu Obywatelskiego. Spotkanie z mieszkańcami odbyło się pod hasłem "Porozmawiajmy o Polsce".

- Jak to możliwe, żebyśmy się zgodzili, że na takie stanowiska puszczamy ludzi bez badań medycznych. Nie wolno - mówił Wałęsa o Macierewiczu. Jak relacjonuje polsatnews.pl, po jego słowach rozległy się oklaski.

- Oddaliśmy stery człowiekowi, który może wojnę wywołać, nie wolno (tego robić - red.) - podkreślił były prezydent. I dodał, że "każdy kto będzie chciał nas reprezentować, musi się poddać komisyjnym badaniom lekarskim".

d3sc9fv

B. prezydent uważa, że partie powinny zmienić prawo tak, aby wprowadzić badania dla najważniejszych osób w państwie, "żeby nie oszukiwali, bo będą oszukiwać".

Jak przekonywał, "oddaliśmy nasze losy w nieodpowiedzialne ręce".

Kolejny konflikt z generałem

Kilka dni temu opinię publiczną zelektryzowały pogłoski o kolejnym konflikcie Macierewicza z kluczowym generałem. Według doniesień mediów odejście z armii ma rozważać szef sztabu generalnego gen. Leszek Surawski. W sztabie jednak stanowczo zaprzeczają. - Generał nigdzie się nie wybiera - zapewniał w rozmowie z WP płk Tomasz Szulejko.

d3sc9fv

Podziel się opinią

Share

d3sc9fv

d3sc9fv
Więcej tematów