ycipk-hrgk2o

Wagina jako Najświętszy Sakrament. "Zachowujecie się obrzydliwie"

Trójmiejski Marsz Równości przeszedł w sobotę ulicami Gdańska. Grupa osób prezentowała tam rysunek waginy imitujący Najświętszy Sakrament (ciało i krew Chrystusa). "Gardzicie innymi, a domagacie się dla siebie potężnych przywilejów" - skomentował w sieci ks. Daniel Wachowiak.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marsz Równości przeszedł ulicami Gdańska.
Marsz Równości przeszedł ulicami Gdańska. (twitter.com)
ycipk-hrgk2o

"Twój Gdańsk, prezydencie" - pod takim hasłem przeszedł Marsz Równości w Gdańsku zadedykowany Pawłowi Adamowiczowi.

Przypomnijmy, że brutalnie zamordowany prezydent Gdańska w przeszłości osobiście otwierał marsze lesbijek, gejów, osób biseksualnych oraz transpłciowych.

Na czele pochodu transparent z napisem "Twój Gdańsk, prezydencie" niosła m.in. obecna gospodyni miasta Aleksandra Dulkiewicz.

ycipk-hrgk2o

Podczas marszu grupa kobiet ubrana w kolorowe stroje i z tęczowymi aureolami nad głową tańczyła wokół rysunku waginy imitującego Najświętszy Sakrament - uznawany przez katolików za symbol ciała i krwi Chrystusa.

Całość była z kolei trzymana przez osobę przebraną za duchownego.

"To wulgarny i obraźliwy dla katolików festyn" - skomentował w sieci jeden z intarnautów i opublikował zdjęcie z całej sytuacji.

ycipk-hrgk2o

"Zachowujecie się obrzydliwie" - ocenił ks. Daniel Wachowiak.

"W nienawiści do kościelnych zwyczajów i z kultem waginy. Czyli zwyczajne prostactwo i paździerz" - skomentował w sieci publicysta "Sieci" Stanisław Janecki.

"Źli" - dodał krótko historyk prof. Sławomir Cenckiewicz.

ycipk-hrgk2o

"Władze Gdańska, ale i środowiska LGBT powinny się odciąć od takich akcji" - uważają internauci.

"Równość, jak jod w nadmorskim powietrzu"

- Miłość może tylko łączyć. Pamiętacie kto powiedział te słowa? Witam w Gdańsku, mieście wolności, solidarności i równości - mówiła otwierając całe wydarzenie Aleksandra Dulkiewicz, która cytowała byłego prezydenta miasta Pawła Adamowicza.

ycipk-hrgk2o

- Wierzę, że w sercu gdańszczanek i gdańszczan, Polaków i Polek, Europejczyków i Europejek równość będzie czymś tak oczywistym jak jod w nadmorskim powietrzu - dodawała.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-hrgk2o

ycipk-hrgk2o
ycipk-hrgk2o