Trwa ładowanie...
d3by5y7
d3by5y7
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

W wyniku ataku na obóz francusko-oenzetowski w północnej Mali zginął żołnierz

Co najmniej jeden żołnierz sił pokojowych zginął we wtorek po tym jak francusko-oenzetowski obóz wojskowy w Mali został zaatakowany pociskami rakietowymi. Do zdarzenia doszło w mieście Kidal na północy kraju - poinformował przedstawiciel misji ONZ.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3by5y7

Na razie nie wiadomo kto odpowiada za ostrzał, jednak w ostatnich tygodniach dochodziło do ataków islamistów na międzynarodowe siły stacjonujące w Mali. W zeszły piątek dziewięciu oenzetowskich żołnierzy sił pokojowych zginęło w zasadzce.

Rzecznik sił pokojowych ONZ w Mali Olivier Salgado powiedział, że we wtorek na bazę w Kidal spadło od sześciu do ośmiu pocisków rakietowych.

- Jeden żołnierz MINUSMA (misja pokojowa ONZ w Mali) zginął - poinformował Salgado nie podając jednak narodowości zabitego wojskowego.

d3by5y7

Mali pogrążyło się w chaosie w 2012 roku, kiedy powiązani z Al-Kaidą islamiści wykorzystali wojskowy zamach stanu w Bamako do zawłaszczenia separatystycznej rebelii Tuaregów i zajęcia pustynnej północy kraju.

Interwencja militarna pod wodzą Francji wyparła ich stamtąd w zeszłym roku, ale islamistów obwinia się o kontynuowanie sporadycznych aktów przemocy.

Siły pokojowe ONZ zostały skierowane do Mali latem ubiegłego roku, aby pomóc w normalizacji sytuacji na północy kraju.

d3by5y7

Podziel się opinią

Share

d3by5y7

d3by5y7
Więcej tematów