Trwa ładowanie...
d5wkfa3

W Tatrach załamanie pogody. Spadł pierwszy śnieg

Ostatniej nocy spadł pierwszy śnieg w Tatrach. Dodatkowo, porywisty wiatr i niewielka widoczność sprawiły, że podróżowanie po górskich szlakach stało się niebezpieczne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Tatrach załamanie pogody. Spadł pierwszy śnieg
(Tatarzański Park Narodowy)
d5wkfa3

- Każdy, kto wybiera się w Tatry, powinien zwrócić uwagę na zmieniające się warunki pogodowe oraz na coraz krótszy dzień. Trzeba być bardzo ostrożnym, ponieważ na szczytach już jest cienka pokrywa lodu i spadł pierwszy śnieg - mówi Wirtualnej Polsce ratownik TOPR.

Turyści wybierający się w góry, powinni mieć ze sobą latarki oraz odzież dostosowaną do nagle zmieniających się warunków pogodowych.

- Jeszcze w sobotę była piękna, letnia pogoda. Ale w niedzielę już prószył śnieg, a nad ranem w poniedziałek temperatury zeszły poniżej zera. To nie poprawia bezpieczeństwa w górach, trzeba być bardzo ostrożnym - dodaje ratownik.

d5wkfa3

W związku z nagłą zmianą pogody, pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego wydali komunikat o możliwych zagrożeniach.

"Warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są niekorzystne. Padający przelotnie deszcz powoduje, że szlaki są mokre i śliskie, a na odcinkach leśnych błotniste. Szczególnie dużo błota jest w dolnej części Doliny Olczyskiej i w Dolinie Starorobociańskiej" - czytamy.

Utrudnione warunki na szlakach potrwają do połowy września. W drugiej części miesiąca prognozowane jest ocieplenie nawet do 25 st. C. Wtedy też możemy spodziewać się "babiego lata".

Dzień dobry, nowy tydzień rozpoczynamy od opadów śniegu na Kasprowym Wierchu...(zdjęcie z kamery TOPR)

Posted by Tatrzański Park Narodowy on 7 września 2015

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d5wkfa3

Podziel się opinią

Share
d5wkfa3
d5wkfa3
Więcej tematów