Trwa ładowanie...

W sobotę Komitet Obrony Demokracji po raz kolejny wyjdzie na ulice Gdańska

• W sobotę odbędzie się kolejna manifestacja KOD w Gdańsku
• Uczestnicy zaprotestują przeciwko nowej ustawie o policji
• Na ostatnią demonstrację w obronie mediów przyszło 6 tys. osób

Share
W sobotę Komitet Obrony Demokracji po raz kolejny wyjdzie na ulice Gdańska
Źródło: PAP, Fot: Wojciech Pacewicz
d1j8lr1

- W Gdańsku marsz rozpocznie się hymnem na Pl. Solidarności o godz. 12. Następnie marsz przejdzie w ul. Wały Piastowskie, potem w Rajską, Podmłyńską, Pańska, Węglarska, Kołodziejska, Tkacka, Długa, Długi Targ. Finał naszego marszu odbędzie się pod Zieloną Bramą. Zakończy się on odśpiewaniem "Ody do Radości" - informują organizatorzy.

Czego będą dotyczyć hasła tym razem? Komitet Obrony Demokracji podczas organizowanego przemarszu chce zwrócić uwagę na procedowane przez Sejm regulacje, ograniczające wolność obywateli - nowelizacja ustawy o Policji, nowelizacja procedury karnej oraz wsparcie dla Trybunału Konstytucyjnego. W zorganizowanym na portalu społecznościowym wydarzeniu chęć udziału zadeklarowało tysiąc osób.

d1j8lr1

Ostatni taka manifestacja odbyła się na początku stycznia. Szacuje się, że wzięło w niej udział od 3 do 6 tys. osób. W efekcie przeprowadzonej nowelizacji, centralną postacią będzie Minister Skarbu, którego zadaniem będzie wskazywanie prezesa i wiceprezesów publicznego radia oraz telewizji. Minister przejął również rolę Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. W związku z tym padało wiele okrzyków i haseł pod adresem wywodzącego się z Gdańska, Jacka Kurskiego, nowego szefa TVP.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1j8lr1

Podziel się opinią

Share
d1j8lr1
d1j8lr1
Więcej tematów