Trwa ładowanie...

W powietrzu znów grafitowy pył. Spokojnie, to tylko awaria?

• Mieszkańcy Nowej Huty znowu wdychają grafitowy pył • Ma to związek z modernizacją w kombinacie • Niebawem mają zakończyć się wszystkie prace w hucie
Share
W powietrzu znów grafitowy pył. Spokojnie, to tylko awaria?
Źródło: Wikipedia/Piotr Tomaszewski, fly4pix.pl
d13dn51

Od kilku dni mieszkańcy Nowej Huty znowu wdychają grafitowy pył. Szaro-srebrna powłoka pojawiła się na wszystkich budynkach i samochodach w okolicy kombinatu.

Czy to kolejna awaria?

Jak zapewnia koncern ArcelorMittal, wydobywanie się pyłów ma związek z aktualnie przeprowadzaną modernizacją i remontem wewnątrz kombinatu.

d13dn51

- Remont wielkiego pieca to tylko jedno z zadań inwestycyjnych realizowanych przez nas w krakowskiej hucie w tym roku. Pozostałe to modernizacja konwertora tlenowego w stalowni oraz inwestycje w walcowni gorącej i zimnej. Łączna wartość tych projektów przekracza 500 mln zł - mówi Geert Verbeeck, dyrektor generalny i wiceprezes zarządu ArcelorMittal Poland. - Cieszymy się, że dzięki remontowi wielki piec będzie spełniał nowe, wyśrubowane normy środowiskowe już w lipcu tego roku, czyli na dwa lata przed wymaganym prawem terminem - dodaje.

Prace potrwają 80 dni, ale podobno najgorsze już za nami. Pył, który obecnie jest w powietrzu, po całkowitym wygaszeniu pieca, ma nie być odczuwalny.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d13dn51

Podziel się opinią

Share
d13dn51
d13dn51
Więcej tematów