Trwa ładowanie...

W Krakowie rozpoczynają się Mistrzostwa Europy. Czy miasto jest gotowe na tak wielką imprezę?

• W Krakowie rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej
• Wprowadzona zostanie dodatkowa komunikacja
• Policjanci są w pełni gotowości do zabezpieczenia kluczowych miejsc w Małopolsce

Share
W Krakowie rozpoczynają się Mistrzostwa Europy. Czy miasto jest gotowe na tak wielką imprezę?
Źródło: WP.PL
d3eo862

W piątek rozpocznie się największa impreza sportowa w Polsce w tym roku - Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej. Impreza ściągnęła do Krakowa najlepsze drużyny ze starego kontynentu oraz dziesiątki tysięcy fanów sportu. W związku z tym, miasto czeka wielkie logistyczne wyzwania. Czy stolica Małopolski jest gotowa logistycznie?

- W Krakowie odbędą się najważniejsze mecze. Począwszy od meczu otwarcia, przez mecze naszej reprezentacji. Dlatego też Kraków zaangażował dodatkowe wsparcie do obsługi tej ważnej imprezy - powiedział Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.

Jak mówili przedstawiciele Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu, przy obiekcie będą obecni inspektorzy, którzy będą na bieżąco na miejscu oceniać sytuację.

d3eo862

- Rezerwowe pociągi tramwajowe, rozlokowane w kluczowych punktach sieci, skierowane zostaną do ruchu w ciągu kilku minut od wystąpienia zapotrzebowania - mówi Piotr Dera z ZIKiT.

Dodatkowo, uruchomiony zostanie specjalny autobus dowozowy, który zapewni połączenie na trasie: parking przy Muzeum Lotnictwa w Parku Lotników - Tauron Arena Kraków. Przy Arenie dostępne będzie tylko około 200-250 miejsc parkingowych. Pozostali kierowcy będą mogli zostawić auto pod muzeum i dojechać na imprezę specjalnie podstawionym autobusem. To samo dotyczy drogi powrotnej.

- Zachęcamy wszystkich kibiców do wybrania komunikacji tramwajowej w trakcie dojazdu lub powrotu z meczu. Przypominamy, że na przystanku: Tauron Arena Kraków/ al. Pokoju NŻ zatrzymują się linie tramwajowe nr: 1, 14, 22 Natomiast na przystanku: Wieczysta (w ciągu ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II) zatrzymują się linie tramwajowe nr: 4, 5, 9, 10, 52 - mówią przedstawiciele ZIKiT.

W dniach 15, 17, 19, 21, 23 i 25 stycznia rezerwowe tramwaje będą wykorzystywane w godz. 16.00 - 23.00; 27 stycznia w godz. 14.00 - 23.00; 29 stycznia w godz. 16.30 - 23.30; 31 stycznia w godz. 13.00 - 20.00. W stan najwyższej gotowości postawiona jest również małopolska policja.

d3eo862

- 14 stycznia rusza operacja policyjna, podczas której wydzielone siły policyjne będą dbały o porządek i bezpieczeństwo. W Małopolsce, w tym czasie będą również odbywały się zawody Pucharu Świata w Skokach Narciarskich na obiekcie dużej skoczni w Zakopanem. Policjanci cały czas będą dbać o bezpieczeństwo mieszkańców, turystów, zawodników, kibiców i innych uczestników imprez - mówi Mariusz Ciarka z małopolskiej policji.

Przedstawiciele organizatorów jednogłośnie powiedzieli, że region jest w pełni przygotowany do tak ważnej imprezy.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3eo862

Podziel się opinią

Share
d3eo862
d3eo862
Więcej tematów