Trwa ładowanie...

W Krakowie jest miejsce w przedszkolach dla wszystkich dzieci

W tym roku rodzice przedszkolaków nie będą mieli problemów z miejscem w samorządowych placówkach dla swoich dzieci. Po raz pierwszy od wielu lat rekrutacja zakończyła się nadwyżką miejsc, a to oznacza ulgę dla tysięcy rodzin w Krakowie.

Share
W Krakowie jest miejsce w przedszkolach dla wszystkich dzieci
Źródło: WP.PL, fot: Wojciech Nieśpiałowski
d2ul11m

- We wszystkich samorządowych przedszkolach są miejsca dla wszystkich chętnych dzieci zgłoszonych na terenie Gminy Miejskiej Kraków. Mamy nawet nadwyżkę w ilości 97 miejsc. Jest dużo lepiej niż w ubiegłym roku - mówiła podczas konferencji prasowej Katarzyna Cięciak, Zastępca Prezydenta Krakowa ds. Edukacji i Sportu.

Od września do przedszkoli samorządowych pójdzie 16 787 maluchów i będzie to pierwszy od wielu lat rok, w którym nie było problemów z zapisami oraz niedoborem miejsc. Ma to związek ze zmianami w prawie mówiące o tym, że od 1 września 2015 r. wszystkie dzieci czteroletnie będą miały prawo do edukacji przedszkolnej.

- To bardzo dobra informacja. Moje dziecko w tym roku dopiero zaczyna przygodę z przedszkolem, ale nasłuchałam się, że były straszne wojny, żeby dostać się do samorządowej placówki. Teraz będę spokojniejsza – mówi Wirtualnej Polsce Marta Krawiec, matka 4-letniego Kuby.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2ul11m

Podziel się opinią

Share
d2ul11m
d2ul11m
Więcej tematów