Trwa ładowanie...

W Krakowie będą nowe ekologiczne autobusy. Miasto podpisało umowę

• Miasto kupi autobusy z polskiej fabryki Autosan • 15 nowych pojazdów dojedzie do Krakowa w 2017 roku • Autobusy będą spełniać najwyższe normy środowiskowe
Share
W Krakowie będą nowe ekologiczne autobusy. Miasto podpisało umowę
Źródło: WP, Fot: Andrzej Hulimka
d2ci65l

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne zawarło umowę z firmą Autosan na dostawę 15 niskopodłogowych autobusów midi. Pojazdy dotrą do Krakowa na początku przyszłego roku,

- Będą wyposażone w silniki spełniające najwyższą europejską normę ochrony środowiska Euro 6 - mówi Tadeusz Trzmiel, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Inwestycji i Infrastruktury.

Poza wysokimi normami, będą posiadać też klimatyzację, automat biletowy, kamery oraz nowoczesny system informacji pasażerskiej.

d2ci65l

To bardzo dobra informacja nie tylko dla mieszkańców Krakowa, ale i Sanoka, gdzie produkowane są pojazdy. Firma, która przez dekady była wizytówką Podkarpacia, trzy lata temu złożyła wniosek o upadłość. Teraz podnosi się z kryzysu, a podpisana umowa na blisko 15 mln złotych daje niezbędny zastrzyk pieniędzy.

Krakowscy włodarze zapowiadają, że to nie ostatnia inwestycja w wymianę floty autobusowej. Oprócz autobusów typu midi, MPK kupi 60 autobusów 12-metrowych, 20 autobusów elektrycznych wraz z systemem ładowania oraz 12 autobusów hybrydowych.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2ci65l

Podziel się opinią

Share
d2ci65l
d2ci65l
Więcej tematów