Trwa ładowanie...

W kominiarkach i z bronią. Kolejny nalot policji w poznańskim ZOO

W poznańskim ZOO po raz kolejny pojawiła się policja. Funkcjonariusze, w kominiarkach i z bronią, dokonali przeszukania obiektu po zawiadomieniu mężczyzny, z którego nielegalnej hodowli ogród przygarnął egzotyczne zwierzęta. - Czujemy się nękani, szykanowani i pozostawieni samym sobie - mówią pracownicy.

Share
W kominiarkach i z bronią. Kolejny nalot policji w poznańskim ZOOŹródło: Facebook.com, fot: Zoo Poznań Official Site
d2dv2zz

ZOO dwa lata temu pomagając prokuraturze przyjęło do siebie egzotyczne zwierzęta pochodzące z nielegalnej hodowli w Pyszącej w gminie Śrem. Pracownicy ogrodu nie otrzymali pieniędzy na ich utrzymanie. Część zwierząt z przyczyn medycznych wykastrowano. Od tego czasu, jak mówiła WP rzeczniczka ZOO, placówka jest męczona zawiadomieniami, które wysyła policji były właściciel hodowli. Więcej pisaliśmy o tym tutaj.

"Kochani, jesteśmy w szoku, mamy kolejny nalot policji, tym razem na Stare ZOO. Funkcjonariusz Komendy Miejskiej w Poznaniu poinformował nas, że właściciel nielegalnej hodowli w Pyszącej złożył kolejne doniesienie o znęcaniu się nad zwierzętami i policja musi interweniować" - napisali pracownicy ZOO na Facebooku. Twierdzą, że przez takie działania nie mogą normalnie funkcjonować i leczyć zwierząt.

"Jesteśmy ofiarami i zakładnikami"

"Piszemy skargi, zażalenia, prosimy o zabranie zabezpieczonych zwierząt - bez echa. Czujemy się nękani, szykanowani i pozostawieni samym sobie. Poznańskie zoo chce w spokoju działać dla zwierząt i mieszkańców, czy absurdalne doniesienia osoby oskarżonej będą uruchamiać zastępy policji i jej wizyty w ZOO, przesłuchiwana pracowników, stres nasz i naszych podopiecznych? Bądźcie z nami, prosimy Was o apel do Komendy Miejskiej Policji i Prokuratury Okręgowej w Poznaniu" - dodano.

Następnego dnia dyrektor ZOO Ewa Zgrabczyńska ponownie wezwała Prokuraturę Okręgową w Poznaniu do zabrania z ogrodu zabezpieczonych z nielegalnej hodowli zwierząt, a Komendę Miejską do zaprzestania wizyt w kominiarkach i z bronią.

d2dv2zz

"Naszymi gośćmi są dzieci, mamy im i ich rodzinom dawać poczucie bezpieczeństwa i być miejscem przyjaznej edukacji przyrodniczej. Instytucja miejska i jej pracownicy nie mogą być ofiarami i zakładnikami, bo udzieliły wszelkiej pomocy i sprawowały najtroskliwszą opiekę nad powierzonymi zwierzętami" - napisała dyrektor ZOO.

Dochodzenie prokuratury

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu prowadzi dochodzenie ws. poznańskiego ZOO.

- W zeszłym roku wpłynęło do Prokuratury Rejonowej Nowe Miasto zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa znęcania się nad zwierzętami w poznańskim ZOO poprzez przeprowadzenie niepotrzebnych zabiegów sterylizacji. To zwierzęta, które pochodzą z nielegalnej hodowli w Pyszącej i zostały tam oddane na przechowanie, nie są one własnością ogrodu zoologicznego - mówił WP prok. Michał Smętkowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

I podkreślił, że prokuratura nie wydała zgody na kastrację. Pytany, dlaczego nie wsparła ZOO w kwestii utrzymania zwierząt, mówi, że "odpowiedzialność za zwierzęta ponosi burmistrz Śremu".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d2dv2zz

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dv2zz
d2dv2zz
Więcej tematów