Trwa ładowanie...

W gdańskim zoo urodziło się lwiątko

W oliwskim zoo pojawił się nowy mieszkaniec. Lwica Tschibinda urodziła małego Moco. To pierwsze lwiątko urodzone w Gdańsku.
Share
W gdańskim zoo urodziło się lwiątko
Źródło: Materiały prasowe
d2hd2nf

- Przedstawiam Państwu nowego mieszkańca Gdańska, MOCO. To nasz pierwszy lew urodzony w Gdańsku! Mały ponad 1,5 kilogramowy samczyk i jego mama Tschibinda czują się dobrze. Imię MOCO pochodzi od nazwy najwyższej góry w Angoli, skąd pochodzą nasze lwy! Teraz trzymamy kciuki za drugą lwicę, która również jest w ciąży. Dyrektorowi gdańskiego ZOO oraz pracownikom dziękujemy i gratulujemy — napisał na swoim profilu społecznościowym Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska.

To nie ostatnie narodziny w tym miesiącu. Potomstwa bowiem spodziewa się inna lwica - Berghi. Młode mają przyjść na świat w ciągu czterech tygodni.

Miejski Ogród Zoologiczny już raz stał się areną dramatycznych scen. W połowie października ubiegłego roku lew Arco nie zaakceptował jednej z lwic, które przyjechały do Gdańska. Lwy goniły się po wybiegu, gdy Arco chwycił samicę za gardło i ją udusił. Pomimo interwencji pracowników, próby rozdzielenia zwierząt nie powiodły się. Ofiarą napastnika padła Zion, a nie jak wcześniej informowano Bergi.

d2hd2nf

- Może się zdarzyć, że matka nie będzie miała jeszcze odpowiednio rozwiniętego instynktu macierzyńskiego. W skrajnych przypadkach, u dużych kotów, zdarza się, że samice zagryzają maluchy. Dlatego ważne jest, aby lwica i potomek mieli teraz spokój - mówi Michał Targowski.

Lwice przyjechały do Gdańska z Francji, a samiec z Portugalii. Każdy z wielkich kotów zjada dziennie aż 7 kg wołowiny. Raz na jakiś czas rzuca im się martwe króliki.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2hd2nf

Podziel się opinią

Share
d2hd2nf
d2hd2nf
Więcej tematów