WP
WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

"Uwolnić Polskę od ucisku polityków"

Uwolnienie Polski od ucisku polityków i biurokratów, radykalne obniżenie podatków, zniesienie przymusu płacenia składek na ZUS oraz utworzenie Funduszu Emerytalnego zapowiedział na rynku Starego Miasta w Warszawie kandydat na prezydenta Janusz Korwin-Mikke na oficjalnej konwencji wyborczej. Zaprezentował też głównych kandydatów Platformy Janusza Korwin-Mikkego (PJKM) do parlamentu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Powołana przez byłego szefa Unii Polityki Realnej (UPR) partia idzie do wyborów z programem określonym, jako "precz z pięcioma B". Przygotowaliśmy pakiet pięciu spraw, które trzeba zmienić. Precz z biurokracją, bezrobociem, biedą, bezprawiem i bałaganem. Mamy tego dość - podkreślił Korwin-Mikke.

Jak powiedział kandydat, tylko połowa Platformy to ludzie z UPR, reszta jest spoza tej partii. Wszyscy oni mają dosyć kłamstw, matactw, głupoty - zaznaczył Korwin-Mikke.

Platforma opowiada się m.in. za zmniejszeniem liczby posłów do 120, a senatorów - do 32. Korwin-Mikke chce też, aby utworzono Radę Stanu, której zostanie przekazana władza ustawodawcza. Opowiada się także za tym, aby politycy mieli "jak najmniej władzy". Chce przywrócenia kary śmierci dla morderców, zniesienia poboru do wojska i stworzenia armii zawodowej.

WP

Korwin-Mikke powiedział, że w wyborach parlamentarnych liczy na poparcie powyżej 9%. Chcemy mieć jak najwięcej osób w parlamencie. Niezależnie od tego, czy będziemy mieli 3% poparcia w sondażach przedwyborczych, czy 30%, będziemy mówili to samo - podkreślił.

Korwin-Mikke liczy, że na niego i jego partię będą głosować Polacy, którzy "mają dość". Polacy mają trzy możliwości: głosować na tych, którzy rządzili do tej pory i mieć to, co do tej pory, czyli korupcję, złodziejstwo, głupotę itd., głosować na Andrzeja Leppera z lewej strony sceny politycznej albo na moją partię z prawej strony - zaznaczył.

Na warszawskiej konwencji poparcie dla Platformy JKM przez ugrupowanie Jednomandatowe Okręgi Wyborcze (JOW) ogłosił jego przedstawiciel Andrzej Szczęśniak. Korwin-Mikke ogłosił natomiast, że jego partia popiera kandydatów do Senatu startujących z JOW.

Z listy PJKM wystartuje ok. 700 kandydatów do parlamentu, w tym członkowie Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy, m.in. jego przewodniczący Krzysztof Bukiel. Do Senatu z PJKM startuje ok. trzydziestu kandydatów.

WP

Członek UPR i szef sztabu wyborczego Korwin-Mikkego Maciej Bojanowski powiedział PAP, że startuje w wyborach do Sejmu z listy PJKM (okręg wrocławski), bo "tylko ta partia od 15 lat nie zmienia poglądów" i ma szansę dokonać realnych zmian w Polsce.

Z ostatnich sondaży TNS OBOP i PGB wynika, że Korwin-Mikke ma poparcie 1 procenta wyborców. Według sondażu PGB poparcie dla Platformy wynosi 1%, a według IPSOS - 2%.

Janusz Korwin-Mikke dotychczas dwukrotnie startował w wyborach prezydenckich: w 1995 roku, kiedy zdobył 2,4% głosów, oraz w 2000 roku uzyskując 1,43% głosów.

Polub WP Wiadomości
WP
WP