Trwa ładowanie...
d3u1s80

Uwaga! Środek na przeziębienie z paracetamolem wycofany z rynku

Główny Inspektorat Farmaceutyczny ogłosił w piątek wycofanie z obrotu na terenie kraju jednej serii produktu leczniczego Febrisan.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Woman with cold or flu coughing and blowing her nose with a tissue under autumn rain. Brunette female sneezing and wearing warm clothes.
Woman with cold or flu coughing and blowing her nose with a tissue under autumn rain. Brunette female sneezing and wearing warm clothes. (iStock.com)
d3u1s80

Znika z rynku, bo nie odpowiadała wymaganiom specyfikacji dot. zawartości paracetamolu. Chodzi o serię o numerze 375538. Jej ważność upływa w styczniu 2019 r. Co ważne, pozostałe serie tego preparatu w formie proszku musującego są nadal obecne na rynku i dopuszczone do sprzedaży.

Do Inspektoratu wpłynął w piątek protokół z badań przeprowadzonych w Narodowym Instytucie Leków. Wskazano w nim, że badana próbka produktu nie odpowiadała wymaganiom specyfikacji w zakresie zawartości paracetamolu - tłumaczy GIF.

gif
Podziel się

Febrisan stosuje się w do leczenia objawów przeziębienia i grypy. Działa na gorączkę, bóle głowy, bóle mięśniowe, gardła, zatok i dreszcze.

Mat. prasowe
Podziel się

*Zobacz także: Bierzesz te leki? One nie działają! - EUREKA *

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

d3u1s80

Podziel się opinią

Share

d3u1s80

d3u1s80
Więcej tematów