Trwa ładowanie...

Uwaga na silny wiatr. IMiGW wydał ostrzeżenia

O ile poniedziałek będzie najcieplejszym dniem tygodnia, o tyle w najbliższych dniach temperatura spadnie w całej Polsce. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega też przed silnym wiatrem. Na Bałtyku będzie szalał sztorm.

Share
Uwaga na silny wiatr. IMiGW wydał ostrzeżenia
Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Cezary Aszkiełowicz
d2dj5vb

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia o silnym wietrze dla dwóch województw. W pomorskim będzie wiało do 100 km/h (stopień drugi), w zachodniopomorskim - do 85 km/h (stopień pierwszy). Ostrzeżenie dotyczy najbliższych trzech dni.

Oznacza ono wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Zalecana jest ostrożność oraz śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

d2dj5vb

W najbliższych dniach temperatura spadnie w całej Polsce - do 3 st. C w województwach podlaskim i warmińsko-mazurskim. Nieco cieplej będzie na zachodzie kraju: do 6 st. C w województwach: lubuskim, dolnośląskim i zachodniopomorskim. Spodziewane są także opady deszczu. Nie będzie padać tylko w Małopolsce, na Dolnym Śląsku i na Śląsku.

Chłodno i deszczowo będzie też w środę. Najniższe temperatury termometry pokażą w województwie warmińsko-mazurskim: do 3 st. C. Najcieplej ma być w dolnośląskim: do 8 st. C. Opadów deszczu nie przewiduje się tylko w czterech województwach: mazowieckim, lubelskim, świętokrzyskim i podkarpackim.

Zobacz też: Spektakularna zorza polarna:

d2dj5vb

Podziel się opinią

Share
d2dj5vb
d2dj5vb
Więcej tematów