Trwa ładowanie...

Uwaga na silny mróz w Małopolsce. Gdzie szukać pomocy w przypadku zagrożenia?

• IMGW ostrzega przed silnym mrozem • W przypadku zagrożenia - należy zadzwonić pod numer 112 lub 986
Share
Uwaga na silny mróz w Małopolsce. Gdzie szukać pomocy w przypadku zagrożenia?
Źródło: Thinkstockphotos
dqfdq72

Uwaga na silny mróz. Jak prognozuje biuro IMGW w Krakowie, temperatura minimalna w naszym regionie wyniesie od -19°C do -16°C, a temperatura maksymalna w dzień wyniesie od -6°C do -4°C.

Według synoptyków prędkość wiatru wyniesie od 10 do 20 km/h, a to dodatkowo obniży temperaturę odczuwalną.

- Niskie temperatury i zimowa aura bywają przyczyną tragedii. Strażnicy miejscy w całym mieście już od początku listopada ubiegłego roku prowadzą codzienne kontrole pustostanów, altan działkowych, kanałów ciepłowniczych i innych miejsc, gdzie mogą przebywać osoby bez dachu nad głową - przekazuje Maciej Grzyb z krakowskiego magistratu.

dqfdq72

- Apelujemy do mieszkańców, by nie pozostawali obojętni na los osób bezdomnych i zgłaszali informacje o osobach zagrożonych wychłodzeniem czy potrzebujących pomocy na numer alarmowy 986. W najbliższych dniach mogą bowiem wystąpić znaczne spadki temperatury - w konsekwencji wzrasta ryzyko hipotermii - dodaje Grzyb.

Straż miejska dociera do osób bezdomnych oraz sprawdza czy nie potrzebują pomocy. W nagłych sytuacjach pomagają dotrzeć do noclegowni, ogrzewalni lub skorzystać z pomocy medycznej.

W sytuacji zagrożenia życiem działa również alarmowy numer 112, gdzie można dzwonić w przypadku zauważenia osób potrzebujących pomocy.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dqfdq72

Podziel się opinią

Share
dqfdq72
dqfdq72
Więcej tematów