Trwa ładowanie...

Uwaga na grad i burze na Śląsku. IMGW wydało ostrzeżenie

W nadchodzących dniach czeka nas załamanie pogody. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przestrzega przed sporymi opadami deszczu, gradobiciem i silnym wiatrem.

Share
Uwaga na grad i burze na Śląsku. IMGW wydało ostrzeżenie
Źródło: WP.PL, fot: Andrzej Hulimka
d2i2l1n

- W związku z prognozowanymi opadami deszczu zarówno burzowymi jak i ciągłymi w zlewniach: Małej Wisły, Przemszy, Soły powyżej kaskady, na mniejszych bezpośrednich dopływach Wisły oraz w zlewniach zurbanizowanych na terenie województwa, spodziewany jest wzrost poziomu wody (lokalnie gwałtowny) – informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydając drugi stopień zagrożenia.

- W dzień prognozuje się wystąpienie burz z przelotnymi opadami deszczu, lokalnie opady gradu. Wiatr w czasie burz w porywach do 70 km/h. Wieczorem i w nocy prognozuje się wystąpienie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym, miejscami silnym – informuje dalej w komunikacie Piotr Wałach, synoptyk IMGW.

Po wydaniu tego komunikatu, straż pożarna apeluje, by zabezpieczyć wszystkie przedmioty, które są luźno położone i mogą zostać uniesione przez silny wiatr.

d2i2l1n

- Mamy ludzi oraz sprzęt, która zawsze jest w gotowości na ratunek. Ale zwracamy się z prośbą, by usuwać przedmioty z balkonów i posesji, by nie zostały porwane – mówi Wirtualnej Polsce starszy brygadier Jarosław Wojtasik, rzecznik prasowy śląskiej Straży Pożarnej. – Należy też nie parkować samochodów pod liniami wysokiego napięcia oraz drzewami, a w czasie porywistego wiatru nie szukać schronienia w tych miejscach – dodaje.

Straż Pożarna apeluje również, by w czasie burz, silnego wiatru i opadów gradu, pozamykać wszystkie okna oraz drzwi w domach i mieszkaniach.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2i2l1n

Podziel się opinią

Share
d2i2l1n
d2i2l1n
Więcej tematów