Trwa ładowanie...

Uwaga na fałszywych ankieterów podających się za pracowników UMK

• W Krakowie ankieterzy zapytają mieszkańców o sposób na walkę ze smogiem • Uwaga na osoby podszywające się pod ankieterów • Tylko osoba z identyfikatorem jest upoważniona do przeprowadzania ankiet
Share
Uwaga na fałszywych ankieterów podających się za pracowników UMK
Źródło: UMK
dzrb1i7

W Krakowie rozpoczęły się badania w ramach akcji "Tak! Dla czystego powietrza". Ankieterzy odwiedzą nas w domach i przeprowadzą wywiad na temat ekologicznych sposobów walki ze smogiem.

Jednak urząd przestrzega przed oszustami podającymi się za ankieterów. Do przeprowadzenia wywiadu upoważnione są tylko osoby z identyfikatorami, te można weryfikować w urzędzie.

- W związku z powtarzającymi się sytuacjami dotyczącymi odwiedzin naszych ankieterów w ramach kampanii "Tak! Dla czystego powietrza", prowadzonej do 25 marca 2016 roku - część mieszkańców twierdzi, że w ostatnich dniach był już ktoś przedstawiający się jako przedstawiciel Urzędu Miasta Krakowa - pobierał dane od mieszkańców i obiecywał całościowe załatwienie sprawy dofinansowania i wymiany pieców - mówią urzędnicy.

dzrb1i7

Z informacji ankieterów wynika także, że osoby te nie legitymowały się żadnym identyfikatorem, uprawniającym do tego typu odwiedzin.

- Przypominamy, że osobami uprawnionymi do odwiedzania w ramach kampanii "Tak! Dla czystego powietrza" w ramach umowy podpisanej z UMK są tylko osoby posiadające identyfikatory, na podstawie których można przeprowadzić ich weryfikację w UMK pod nr tel.: 12 616 8848 - dodają urzędnicy.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dzrb1i7

Podziel się opinią

Share
dzrb1i7
dzrb1i7
Więcej tematów