Trwa ładowanie...
d18i651

Uwaga na burze. Gwałtowne opady deszczu i gradu w całej Małopolsce

• IMGW wydało ostrzeżenie przed gradem i burzami • Na Babiej Górze zmarł mężczyzna rażony piorunem • Sytuacja powinna uspokoić się w środę
Share
Uwaga na burze. Gwałtowne opady deszczu i gradu w całej Małopolsce
Źródło: WP.PL, Fot: Daniel Piasecki
d18i651

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla województwa małopolskiego przed nagłymi zmianami w pogodzie.

- Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 15 do 25 mm oraz z porywami wiatru do 70 km/h. Lokalnie może wystąpić grad - poinformował IMGW w komunikacie.

W związku z wydanym ostrzeżeniem, w najbliższym czasie należy unikać wychodzenia w góry i przebywania w pobliżu lasu. W chwili załamania pogody warunki na szlakach mogą stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia - jak w ostatnich dniach na beskidzkich szlakach, gdzie jedna osoba zginęła, a kilkadziesiąt innych miało problem z powrotem w doliny i doznało urazów kończyn.

- Mieszkaniec Brzeska schodził ze szczytu Babiej Góry, trzymając za rękę kobietę. Kiedy się rozłączyli, doszło do tragicznego w skutkach wyładowania atmosferycznego. Mężczyzna zmarł - mówi Jerzy Siodłak, naczelnik grupy beskidzkiej GOPR.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d18i651

Podziel się opinią

Share
d18i651
d18i651
Więcej tematów