Trwa ładowanie...
dumzun0

Utrudnienia na rondzie Czyżyńskim potrwają do października

Mieszkańcy Czyżyn (woj. małopolskie) i okolic coraz bardziej denerwują się na remont skrzyżowania. Z jednej strony prowizoryczne przejścia dla pieszych, z drugiej - zwężenia i ograniczenia w ruchu kołowym. A końca prac nie widać.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Utrudnienia na rondzie Czyżyńskim potrwają do października
(WP.PL, Fot: MW)
dumzun0

- To jest jakaś paranoja. Wszystko zrobione, a nadal są wszędzie pachołki. Skoro rondo już skończone, to dlaczego nie można po nim jeździć? – grzmią zapytani kierowcy.

Wszystkiemu winny jest przedłużający się remont przejścia podziemnego. Po zmianie projektu, dopiero niedawno wykonawca otrzymał pozwolenie na budowę.

- Sytuacja jest niepokojąca, ponieważ do póki przejście nie zostanie oddane do użytku, będą wszystkie utrudnienia na rondzie wraz z tym całym bałaganem – mówi Wirtualnej Polsce Wojciech Krzysztonek, radny dzielnicowy. – Ale tutaj pojawiają się dwa problemy. Pierwszy to zmniejszona liczba lokali handlowych w przejściu. Miało być 25, będzie 5. Inwestycja miała ożywić okolicę, a teraz trudno mówić, że tak się stanie. Drugi problem to dotacja. Prace trzeba rozliczyć do końca roku, jeśli się tak nie stanie, miasto może stracić pomoc unijną. Wtedy też Kraków stanie pod ścianą i będzie wybierał pomiędzy odebraniem przejścia wraz z ewentualnymi niedoróbkami lub stracić wsparcie finansowe – komentuje dalej radny.

dumzun0

Zgodnie z początkowym harmonogramem budowy, prace miały zakończyć się w czerwcu. Teraz wykonawca poinformował, że budowa oraz utrudnienia w ruchu potrwają do października.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dumzun0

Podziel się opinią

Share

dumzun0

dumzun0
Więcej tematów