Trwa ładowanie...
d2d1yj0
d2d1yj0

Upalny weekend w Krakowie. Gdzie szukać ochłody?

To będzie bardzo gorący weekend. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiadają, że temperatura powietrza w Krakowie może przekroczyć 30 stopni Celsjusza. Jak przetrwać upały?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2d1yj0

Krakowscy urzędnicy przyzwyczaili nas, że jeśli temperatura w mieście przekroczy 30 st. Celsjusza, rozstawiane będą kurtyny wodne. Tak będzie i w ten weekend. Na Rynku Głównym oraz na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego zostaną uruchomione dwa zraszacze.

Spragnieni krakowianie i turyści mogą korzystać z hydrantów miejskiej sieci wodociągowej ustawionych na Rynku Głównym (koło Wieży Ratuszowej) oraz przy wejściu do Parku Jordana od strony Błoń.

Seniorzy oraz dzieci, czyli osoby najbardziej narażone na negatywne skutki upału, w miarę możliwości powinni w tym czasie unikać przebywania na słońcu. Wszystkie osoby narażone na dłuższe przebywanie na słońcu powinny mieć nakrycie głowy.

d2d1yj0

Również właściciele psów i kotów powinni zadbać o właściwą ochronę swoich pupili.

Zwierzęta muszą mieć przede wszystkim dostęp do świeżej wody pitnej. W przypadku wysokich temperatur, nie powinno się wychodzić z nimi na spacer pomiędzy godziną 10.00 a 16.00. Warto też zabrać ze sobą wodę i mokry ręcznik, którym można schłodzić zwierzę.

Jak apelują organizacje prozwierzęce, w przypadku, gdy zauważymy, że zwierzę przebywa w złych warunkach i nie ma dostępu do wody, interwencję należy zgłosić do Straży Miejskiej lub Towarzystwa Opieki nad zwierzętami.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2d1yj0

Podziel się opinią

Share

d2d1yj0

d2d1yj0
Więcej tematów