ycipk-1bp2dw
ycipk-1bp2dw
Defence24Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Unia finansuje seks na ekranie

Sceny erotyczne - między innymi z udziałem gejów i lesbijek - promują na świecie europejską kinematografię. W trwającym pół minuty filmiku zmieszczono aż 18 pikantnych momentów. Za wszystko płaci Unia Europejska - pisze "Rzeczpospolita".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-1bp2dw

Wszystkie sceny pochodzą z filmów Jean-Pierre'a Jeuneta, Pedra Almodovara, Bernarda Bertolucciego i Larsa von Triera. To artystyczne kino, z którego powinniśmy być dumni - przekonuje "Rz" Martin Selmayer, rzecznik unijnej komisarz ds. mediów i społeczeństwa informacyjnego Viviane Reding.

Część eurodeputowanych uważa jednak, że film może być odebrany jako promocja homoseksualizmu. To reklamówka z przesłaniem typowym dla liberałów. Wszystko, co nie jest zakazane przez prawo, jest dozwolone - mówi eurodeputowany PiS Marcin Libicki.

Na zlecenie Komisji Europejskiej przygotowano cztery filmy reklamowe, które mają pokazać uczucia obecne w europejskim kinie. Wybrano radość, smutek, przyjaźń i miłość. Komisja uważa, że kampania reklamowa jest udana. Najchętniej oglądany film o przyjaźni obejrzało od lutego w Internecie prawie 280 tysięcy osób. (PAP)

ycipk-1bp2dw
Polub WP Wiadomości
ycipk-1bp2dw
ycipk-1bp2dw